×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Kā karavīri atrada pazudušo Rūdolfu (10)

pizap.com14697993684491

Ceturtdienas vakarā Saulkrastos pazudušais trīs gadus vecais Rūdolfs ir atrasts, – pirmās ziņas par to parādās sociālajos tīklos. Viņa meklēšanā iesaistījās simtiem cilvēku – policijas un armijas pārstāvju, un brīvprātīgie. Zēns bija pazudis 18 stundas.

“Neilgi pēc plkst.12 parādījusies informācija, ka Rūdolfs ir atrasts! Valsts policija šoreiz oficiāli apstiprina, ka zēns ir atrasts. Zēnu, kurš sēdējis mežā zem koka un raudājis, atradis NBS karavīrs,” apstiprinājusi policija.

Vizuāli zēna veselības stāvoklis nav kritisks, taču viņš nekavējoties tiks nodots mediķu aprūpē. Zēns ir atrasts 1,5 kilometru attālumā no pazušanas vietas – vietā, kas sākotnēji glābējiem šķitusi maz ticams, tāpēc konkrētais kvadrants neesot pārmeklēts.

Policija izsaka pateicību visiem dienestiem un brīvprātīgajiem, kas piedalījās un palīdzēja meklēšanā un zēna atrašanā.

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis “twitter” komentējis notiekošo: “Spēja iejusties otra bēdās un gatavība palīdzēt mūs padara par cilvēkiem. Paldies ikvienam, kurš meklēja.” Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis raksta: “Paldies visiem NBS karavīriem, kas piedalījās mazā Rūdolfa meklēšanā! Esmu patiesi laimīgs par bērniņa atrašanu un karavīru ieguldījumu!”

Kad izaugs, būs ciets rieksts

Žurnālists Jānis Zvērs “twitter” vēsta, ka NBS karavīrs, kura vadītā komanda atrada puiku, stāsta, ka puikam bijušas piesūkušās 4 ērces. “Kad izaugs, būs ciets rieksts,” izteicies glābējs.

Zemessardzes 19.nodrošinājuma izlūkošanas vada zemessargs Armands Lūsis stāstīja, ka neilgi pirms Rūdolfa atrašanas mežā uzieti viņa pēdu nospiedumi. Īsi pēc tam zēns pamanīts sēžam zem koka diezgan dziļi mežā – tādā vietā, kurā viņa atrašana meklētājiem iepriekš šķitusi maz ticama.

Kā sacīja Lūsis, tika atrastas “trīs liktenīgas pēdas, kas ļāva noteikt precīzas koordinātas un precīzu virzienu”, lai meklēšanu veiktu īstajā teritorijas kvadrantā. Īsi pēc tam zēns pamanīts sēžam zem koka diezgan dziļi mežā – tādā vietā, kurā viņa atrašana meklētājiem iepriekš šķitusi maz ticama.

Kā atzina Lūsis, teritorijas kvadrants, kurā puika tika atrasts, iepriekš nav ticis pārmeklēts. Lai arī citas grupas veikušas meklēšanu tuvumā, cilvēki nav apskatījuši tieši konkrēto kvadrantu.

Vaicāts, vai bērns atrasts kādos brikšņos, zemessargs atbildēja apstiprinoši, attiecīgo vietu raksturojot kā “nekurieni”. Sākotnēji bijušas šaubas, vai šajā vietā vispār jāveic meklēšana, jo tur bijusi asa zāle, kurai zēnam būtu apgrūtinoši izlīst cauri. “Bet viņš bija to izdarījis,” sacīja Lūsis.

Pēc pirmajām ziņām par bērna iespējamo atrašanu vairāk nekā 100 cilvēku pie viņa ģimenes mājas sāka gaidīt pozitīvās vēsts apstiprinājumu, ko saņēma vien pēc aptuveni pusstundas no bērna tēva Normunda un Zemessardzes pārstāvja. Klātesošie labās ziņas sveica ar aplausiem un saucieniem “Karavīri malači!”. Lūsis uzsvēra, ka par bērnu atrašanu jāpateicas visai komandai, kura bija gatava meklēšanas darbus veikt 16 stundas.

Meklēšanas darbu koordinēšanai daļa brīvprātīgo izmantoja mobilo aplikāciju, no kuras ziņas par bērna iespējamo atrašanu sākotnēji uzzināja cilvēki, kas lielā skaitā pulcējās pie Rūdolfa ģimenes mājas.

Rūdolfa māte patlaban ar savu dēlu devusies uz slimnīcu, savukārt tēvs palicis mājās. Vīrietis prognozē, ka viņa sieva ar bērnu vakarā varēs atgriezties mājās.

Meklēts 5 km rādiusā

Policijas pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai BNS sacīja, ka vienā punktā tika meklēts vairrākkārt, bet pagaidām vēl neesot zināms, vai zēns nav arī pārvietojies, ja iepriekš šajā vietā nebija pamanīts. “Meklēšanas detaļas vēl precīzi nav skaidras šobrīd,” viņš norādīja.

Platība, kas apsekota, bija vairāk nekā 5 km rādiusā.

Policija organizēja darbu simtiem meklētāju – visi, kas ieradās tika dalīti ar mērķi nosegt pēc iespējas plašāku teritoriju.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību preses nodaļas speciāliste kapteine Sandra Brāle “La.lv” informēja, ka pazudušā bērna meklēšanā piektdien piedalījās ap 100 NBS karavīru.

NBS nosūtījusi uz meklēšanas apvidu arī savu speciālistu, kurš koordinēja karavīru darbības un sadarbību ar pārējiem dienestiem. Ar operācijas vadību nodarbojas Valsts policija. “NBS regulāri iesaistās pazudušu cilvēku meklēšanā, jo sevišķi vasarā, kad mēdz apmaldīties sēņotāji,” piebilda Brāle.

Piektdien meklēšanas apvidū atrodās Zemessardzes 19.Nodrošinājuma bataljona zemessargi, Sauszemes kājnieku brigādes un Militārās policijas karavīri. Vakar operācijā tika iesaistīts NBS Gaisa spēku helikopters “Mi-17”, kas puisēna meklēšanu turpināja līdz šodienas 2.30. Pašlaik helikopters rīta pusē atkal pacēlās gaisā.

Trīs gadus vecais Rūdolfs pazuda Saulkrastu vasarnīcu rajonā ap sešiem ceturtdienas vakarā, pazūdot no mātes redzesloka, kad viņa runājusies ar kaimiņu. Sākotnēji vecāki meklēja saviem spēkiem, tad ziņoja policijai. Jau vakarā un naktī meklēšanas darbos iesaistījās simtiem cilvēku, kā arī gaisā pacēlās helikopters.

Piektdien ap plkst.7 tika saņemta maldīga informācija, ka zēns jau atrasts, bet tas izrādījās cits puika, kas atradās mežā kopā ar vecākiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ļoti nepatīkami ka armijnieki nav korekti,pilnīgi piekrītu ,,meitenes;komentāram

 2. noskatieties vakardienas “Degpunktu”, tur ir intervija ar vīrieti, civilpersonu, kas pirmais atrada bērnu un nodeva to karavīru rokās. arī cita informācija nesakrīt. Degpunkts sniedz ticamu un detalizētu informāciju. varbūt NBS vadītāji varētu publisku paldies pateikt brīvprātīgajam meklētājam Igoram Prišepovam, kurš pirmais zēnu atrada. Kas zin, nebūtu tas noticis, varbūt meklētu vēl ilgāk. kauns lasīt sagrozīto informāciju, it kā Latvijas sabiedrība būtu tik stulba.

 3. Bērnu atrada un karavīriem nodeva civilpersona Prišepovs Igors.

 4. Zemessargi malači, ka atrada! Atbildēt

  Zemessardzes 19.nodrošinājuma izlūkošanas vada zemessargs Armands Lūsis stāstīja, ka neilgi pirms Rūdolfa atrašanas mežā uzieti viņa pēdu nospiedumi. Īsi pēc tam zēns pamanīts sēžam zem koka diezgan dziļi mežā – tādā vietā, kurā viņa atrašana brīvptrātīgajiem meklētājiem šķitusi maz ticama…
  Vaicāts, vai bērns atrasts kādos brikšņos, zemessargs atbildēja apstiprinoši, attiecīgo vietu raksturojot kā “nekurieni”. Sākotnēji bijušas šaubas, vai šajā vietā vispār jāveic meklēšana, jo tur bijusi asa zāle, kurai zēnam būtu apgrūtinoši izlīst cauri. “Bet viņš bija to izdarījis,” sacīja Armands Lūsis.

  • nu ne jau 1,5 kilometru…un atrada brīvprātīgais meklētājs, krievu tautības vīrietis, vārdā Igors. Lai Dievs šo cilvēku svētī!

 5. tās būs vienas no spilgtākajām bērnības atmiņām vēlāk draugu pulciņā, ko mamma ne visai gribēs atcerēties!

  • varbūt tieši pretēji – neatcerēsies nemaz, jo smadzenes šo nepatīkamo epizodi ”izdzēsīs” – ņem vērā, ka sīcim vēl nav 3 gadi!

 6. Vienā vietā 10km bet te 1.5km.. kkāds murgs.

 7. Mazāk barot, tad tik tālu neaizklīdīs !!!
  Turēsies visu laiku virtuves tuvumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+