Latvijā
Politika

VIDEO: Kā mācītājs Sproģis skaidro piesliešanos “Saskaņai”30


Pēteris Sproģis.
Pēteris Sproģis.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

“Koalīcija ir diezgan statiska jau daudzus gadus. Nav noslēpums, ka varai ir vajadzīga zināma rotācija. Pretējā gadījumā korupcijas risks ļoti pieaug. Tāpēc lielās kompānijās pat ļoti labi strādājoši menedžeri tiek mainīti, lai neveidotos tas, ka cilvēks cilvēku pazīst, iepazīst vietas, kur var izdarīt tā, ka neko nevar redzēt. Un to mēs redzam!” partijas “Saskaņa” izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, bijušais baptistu bīskaps Pēteris Sproģis sacīja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”.

Sproģis norādīja, ka šobrīd Latvijā ir daudz problēmu, tomēr centieni tās risināt tiek saukti par populismu: “Mēs redzam, ka zināmā veidā ir krīze – maksātnespējas procesi, OIK afēra, kas ir samazinājusi Latvijas konkurētspēju, “Liepājas Metalurgs”, tamlīdzīgas lietas. Neviens par to īsti neatbild, un viss ir kārtībā, vai ne? Tad, kad tiek norādīts, ka tā ir problēma, tad saka, ka tas ir populisms. Nē, tas nav populisms, tās ir nopietnas problēmas.”

Viņš skaidroja, ka esošo situāciju var mainīt varas nomaiņa un politisko partiju attīrīšanās. “Es jau nedomāju, ka “Saskaņai” tagad ir jānāk pie varas un jāvalda mūžu mūžos. Protams, tas tā nebūs! Bet es tiešām uzskatu, ka esošajām varas partijām būs tikai veselīgi kādu brīdi atrasties opozīcijā, jo politiskās partijas attīrās, sēžot un strādājot opozīcijā, nevis, esot pie varas,” sacīja Sproģis.

Runājot par to, kāpēc viņš izvēlējies tieši partiju “Saskaņa”, Sproģis norādīja, ka viņš vēlas mazināt sašķeltību valstī. Lai arī daudzas partijas par to runājot, viņš uzskata, ka “Saskaņā” viņš šo problēmu varētu risināt efektīvāk. “Mēs daudz ko varam stāstīt, bet diez vai man izdotos šo uzmanību pievērst tai problemātikai, diez vai man izdotos līdz galam izjust, par ko es vispār runāju, ja es nenostātos šajā pozīcijā – ja es iestātos, piemēram, “Nacionālajā apvienībā” un teiktu, ka vajadzētu pret krieviem un krievvalodīgajiem iedzīvotājiem – ukraiņiem, poļiem, ebrejiem – izturēties savādāk. No tām pozīcijām ir ļoti viegli runāt, bet es izvēlējos nostāties vietā, kur es arī sajūtu, par ko es runāju.”

LA.lv