×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2018
Drukāt

VIDEO: Kā mācītājs Sproģis skaidro piesliešanos “Saskaņai” (30)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Pēteris Sproģis.

“Koalīcija ir diezgan statiska jau daudzus gadus. Nav noslēpums, ka varai ir vajadzīga zināma rotācija. Pretējā gadījumā korupcijas risks ļoti pieaug. Tāpēc lielās kompānijās pat ļoti labi strādājoši menedžeri tiek mainīti, lai neveidotos tas, ka cilvēks cilvēku pazīst, iepazīst vietas, kur var izdarīt tā, ka neko nevar redzēt. Un to mēs redzam!” partijas “Saskaņa” izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, bijušais baptistu bīskaps Pēteris Sproģis sacīja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”.

Sproģis norādīja, ka šobrīd Latvijā ir daudz problēmu, tomēr centieni tās risināt tiek saukti par populismu: “Mēs redzam, ka zināmā veidā ir krīze – maksātnespējas procesi, OIK afēra, kas ir samazinājusi Latvijas konkurētspēju, “Liepājas Metalurgs”, tamlīdzīgas lietas. Neviens par to īsti neatbild, un viss ir kārtībā, vai ne? Tad, kad tiek norādīts, ka tā ir problēma, tad saka, ka tas ir populisms. Nē, tas nav populisms, tās ir nopietnas problēmas.”

Viņš skaidroja, ka esošo situāciju var mainīt varas nomaiņa un politisko partiju attīrīšanās. “Es jau nedomāju, ka “Saskaņai” tagad ir jānāk pie varas un jāvalda mūžu mūžos. Protams, tas tā nebūs! Bet es tiešām uzskatu, ka esošajām varas partijām būs tikai veselīgi kādu brīdi atrasties opozīcijā, jo politiskās partijas attīrās, sēžot un strādājot opozīcijā, nevis, esot pie varas,” sacīja Sproģis.

Runājot par to, kāpēc viņš izvēlējies tieši partiju “Saskaņa”, Sproģis norādīja, ka viņš vēlas mazināt sašķeltību valstī. Lai arī daudzas partijas par to runājot, viņš uzskata, ka “Saskaņā” viņš šo problēmu varētu risināt efektīvāk. “Mēs daudz ko varam stāstīt, bet diez vai man izdotos šo uzmanību pievērst tai problemātikai, diez vai man izdotos līdz galam izjust, par ko es vispār runāju, ja es nenostātos šajā pozīcijā – ja es iestātos, piemēram, “Nacionālajā apvienībā” un teiktu, ka vajadzētu pret krieviem un krievvalodīgajiem iedzīvotājiem – ukraiņiem, poļiem, ebrejiem – izturēties savādāk. No tām pozīcijām ir ļoti viegli runāt, bet es izvēlējos nostāties vietā, kur es arī sajūtu, par ko es runāju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Runa bija par lietu-viss taisnība.

 2. viirelis , nekaa konkreeta, kaa no kanceles, tachu cauri juut falshumu un siika viirelja tiekshanos peec laiciigaas varas /un , protams visam tam labumam ko vinja nes un ienes kabataas……./. nepatiikama intervija un taads pats iespaids

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Šitas Sproģis ir vai nu muļķis, vai nelietis. Citas iespējas nav.

 5. sproģis nav mācītājs,bet atsevišķu uzdevumu izpildītājs,saskaņas un krievijas uzdevumā.

 6. Ne jau šis mācītājs vien, atcerēsimies Andri Bērziņu (bijušo premjeru un Rīgas mēru), viņa partijas biedreni Ingrīdu Ūdri, tautpartijieti Baibu Rozentāli, nelaiķi Krišjāni Peteru (ne jau bez tēva ziņas un atbalsta), kuriem pēkšņi koalīcija ar Saskaņu vai pat dalība tajā vairs nešķita kauna lieta, ja tā bija iespēja saglabāt varu un sili. Par Lemberga bezprincipialitāti (atcerēsimies “oligarhu sarunas”) neviens nebrīnās, es arī ne. Taču patiesi pārsteigts biju par Kreitusu pāri, kad izskanēja ziņa, ka Aivars Kreituss kandidē uz Saeimu no Saskaņas saraksta. Labi atceros Kreitusa izteicienu – kā kaut kāds tur baltkrievs (Čepānis) var būt par Saeimas priekssēdētāju, tas esot tas pats, kas, ja Vācijas parlamentu vadītu nēģeris (nu apmēram tā, precīzi vairs neatceros). Domāju, ka ne tikai es toreiz zaudēju pēdējās cieņas paliekas pret šo cilvēku. Un te pēkšņi – Kreituss iestājies Saskaņā!!! Un ne jau bez kundzes atbalsta un piekrišanas. Vārdu sakot :”Tēvzemei un brīvībai un savai kabatai” (ar uzsvaru uz “kabatai”!

 7. Tikai trakais var nepiekrist ka valstī viss ir kārtībā un jāturpina balsot par tiem pašiem!!!

 8. Es ar Sprogi esmu runajis.Loti cinisks un negodigs macitajs.Nebalsojiet par Sprogi/

 9. Nepadodies! Suņi rej, bet karavāna iet tālāk. Latvijā jau izsenis ir pāris jājamzirdziņu – tikko kāds uzdrošinās kritiski runāt par nekārtībām, nelietību un negācijām valstī, tas tiek apsaukāts par troLll. Tikko kāds atļaujas norādīt uz problēmām un dalīties idejās, kā tās mēģināt risināt, tas tiek apsaukāts par popul istu. Vislabāk ir, KA VISS STĀV NEMAINĪGI UZ VIETAS, JO 27 GADU VALDĪBĀM UN POLITIĶIEM TAS BIJIS IZDEVĪGI: CILVĒKUS NEIZKLAUSĪT, APKLUSINĀT, IETRAMDĪT VIŅOS VAINAS APZIŅU UN DOMU, KA IR STULBI NEZINĪŠI. Sproģis neļaujas nozombēties, un par to viņam LIELAS SABIEDRĪBAS DAĻAS CIEŅA!!! MĒS ESAM AR TEVI, PĒTERI!

  • sieviete pret pašas gribu Atbildēt

   sakļauj ciešāk kājas, tad nebūs visi kangari jāslavē!
   “Saskaņa” ir tāda pati astoņkāja sastāvdaļa un savu laupījuma tiesu paņem Rīgā

   • Katrs kurš nedomā tā kā valdošā politmafija tiek zākāts visos iespējamos veidos, jo tā doma ir tāda, ka patiesība ir tikai viena un tā ir mana patiesība. Nepazīstu Sproģi un, tas arī nav vajadzīgs, taču visu cieņu cilvēkam, kurš iedrošinās domāt ne tā kā pie varas esošie.
    Un visbeidzot viens citāts – “Nacionālā uzpūtība ir mūsu laikmeta ļaunums. Tomēr progress, kas izskauda mēŗi, neapšaubāmi tālākā nākotne cilvēci arī no šīs augstprātības sērgas atbrīvos”.
    Tas ir rakstīts 19.gs vidū, taču vēl no šīs sērgas neesam atbrīvojušies.

    • Rīgā dzimis Rīgā audzis Atbildēt

     kremļa projekts”saskaņa”Rīgā zog un aplaupa iedzīvotājus uz urrāa.Transporta biļetes cenu saskaņieši dubultoja,ielas Rīgā nav bijušas tik sliktā stāvoklī kopš okupācijas laikiem,Rīgas satiksmē un Rīgas namu pārvaldniekā tiek iekārtoti fiktīvi strādājoši saskaņas biedru radinieki saņemot uz rīdzinieku rēķina vairāku tūkstošu algas par mājās sēdēšanu.

 10. Mirdza.vēl mīlu savu valsti. Atbildēt

  Cik vēl līdz vēlēšanām parādīsies īstie bāleliņi latvju kangari! Kauns par nodevējiem. Drīz visi runāsiet pa ruski! Latvju valsts tiks pasniekta sarkanajam Putinam ar saskaņas kangarīšiem!

 11. Panorāmā pirmdien šis pasludināja, ka cīnīsies par vienādām tiesībām abām kopienām . Tāda izpratne. – divkopienu valsts. Ne tādam ko nozīmē Latvija, ne latvieši, arī ne krievs, ne Dievs. Plukata, kam izdevās uz laiku uzmuldēties Baznīcas galvgalī, nu pasolīja vēl augstāk. Vārtās tādos mēlos, ka smirdēs mūžīgi, ja pats ticētu Dievam, saprastu, ka mūžīgi mūžos.

 12. Sproģis veikli izvairījās un kā piemēru izmantoja Nacionālo apvienību, bet patiesībā taču ir arī citas partijas, kas nav pie varas un iestājas par sabiedrības vienotību. Domāju, viņš ir izkalkulējis, ka ar Saskaņu drošāk tiks ievēlēts un tad jau skatīsies, ko darīt tālāk.

 13. Grūti iedomāties, ka viņš varētu to savādāk skaidrot. Neteiks taču, šie man samaksāja, un es piekritu.

  • Tev taisnība, Ezīt! Viņu paaicināja, nevis viņš izvēlējās! Nekādi prezidentu kandidāti šobrīd nav jāuzvirza.

 14. Latvija skaitās demokrātiska valsts? Atbildēt

  Bet katru komentāru pirms publicēšanas pārbauda CENZŪRA!

 15. atšķirība dvēseles cenā, par kādu pārdodas Atbildēt

  Saskaņas bandīti Rīgā dara to pašu, ko pārējie bandīti valstī – valdošā koalīcija atvēlējusi Rīgas izlaupīšanu, lai paši netraucēti izzagtu pārējo valsti. ĀMEN!

 16. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Rusofobiskā histērija un agresīvā tautas popkornizācija piegriežas arī garīdzniekiem.

  • Vai tu bērniņ, zini, ko nozīmē vārds-RUSOFOBIJA? Atceries, ka FOBIJA nav naids, FOBIJAi bailes! Baidīties nu gan nekad nav bijis noziegums. Tagad mēģini pareizi iztulkot vārdiņu-RUSOFOBIJA!

   • Pravietisnejaukais Atbildēt

    Ruso-fobija ir bailes no krieviem, kas mākslīgi attīstīta līdz bezprāta , histēriskam līmenim. To es labi zinu. Rusofobijas eskalācija nepieciešama, lai varētu novērst tautas uzmanību no tām problēmām, kuras valdība nespēj, vai negrib risināt. Tas gan nav nekas jauns, jo visi politiķi labprāt lieto ārējā ienaidnieka faktoru, lai manipulētu ar tautu. Problēma ir tamī, ka tauta nav tik dumja, cik būtu nepieciešams politiķu vajadzībām. Bet, pats galvenais … NEVADLDĀMĀ VĒLME JĀT UZ RUSOFOBIJAS ZIRĢEĻA BEIGU BEIGĀS VAR NOVEST PIE REĀLA KARA. Es vēlos darboties pret , kaut ar vienu vārdu, bet – pret.

    • Nez ar kādu “rusofobiju” aizsedzas SASKAŅIEŠI Rīgā, mm? Aunam jābūt, lai neredzētu, kā Rīga šobrīd tiek sajāta. Bet te viens naivs pravietītis čiepst par izdomātu rusofobiju.

     • Pravietisnejaukais

      Saskaņieši patiešām izmanto latviešu rusofobiju, jo tās rusofobijas fona troksnis dikti labi ļauj konsolidēt savu elektorātu. Un, skaties – arī garīdznieks nenocietās pamēģināt apklusināt vētru. Nu, līdz šim to gan ir varējis izdarīt tikai VIENS cilvēks… bet – lai veicas!

 17. par šo glumjo babtistu Atbildēt

  Šīs glumās runāšanas deķītis ir par mazu, lai piesegtu mantkārību. Babtisti un mankārība iet roku rokā. Maksa Wēbera reiz teiktais nav apgāžams – protestantisms ir kapitālisma gars! … Lūk, arī pierādījums!
  Par cik naudiņām jūs – baštikus, ludvikus un sproģus – nopirka? Kauns! ….

 18. par šo glomjo babtistu Atbildēt

  Šīs glumās runāšanas deķītis ir par mazu, lai piesegtu mantkārību. Babtisti un mankārība iet roku rokā. Maksa Wēbera reiz teiktais nav apgāžams – protestantisms ir kapitālisma gars! … Lūk, arī pierādījums!
  Par cik naudiņām jūs – baštikus, ludvikus un sproģus – nopirka? Kauns! ….

 19. Un ko darīsi, ja būsi vīlies “Saskaņā”, vai zākāsies, vai pacietīgi pieskaņosies, būsi pret latviskumu un visu, ka Latviešiem svarīgs/ Meklēsi sakarus ar Kremļa politiku?

  • Runa nav par latviskumu, tas ir un tam vajag būt, taču nedrīkst noniecināt arī cittautiešus. Viņi te ir un arī būs, lai kā tas arī kādam nepatīk. Pienāksies, vien sadzīvot. Un atcerieties aforismu -“miers baro- karš posta”.
   Vēlreiz atkārtoju to, ko jau rakstīju “Nacionālā uzpūtība ir mūsu laikmeta ļaunums. Tomēr progress, kas izskauda mēŗi, neapšaubāmi tālākā nākotne cilvēci arī no šīs augstprātības sērgas atbrīvos”. To neteicu es, tas ir citāts (19. gs. vidus).

Draugiem Facebook Twitter Google+