Latvijā
Politika

VIDEO: Kā robežsargi jūrā mācās pārtvert kontrabandu0


Ekrānuzņēmums no LA.lv video
Ekrānuzņēmums no LA.lv video
Ekrānuzņēmums no LA.lv video

Ceturtdien, 26. jūlijā, Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde Baltijas jūrā pie Ventspils ostas organizē ikgadējās starptautiski operatīvi – taktiskās mācības “RONIS 2018”, ar mērķi stiprināt Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes un kaimiņvalstu sadarbību jūras robežuzraudzības jomā, informē Valsts robežsardze.

Starptautisko operatīvi – taktisko mācību “RONIS 2018” galvenie uzdevumi ir kuģošanas līdzekļu apkalpju teorētisko un praktisko zināšanu pārbaude. Mācību laikā tiekveikti šādi uzdevumi dažādās grūtību pakāpēs: jūras robežuzraudzību veicošo struktūrvienību gatavības pārbaude; mācībās iesaistīto Baltijas jūras reģiona valstu informēšana un iesaistīšana ārkārtas situāciju novēršanā, kā arī sadarbības pilnveidošana; kuģošanas līdzekļa atklāšana, izmantojot AIS, RLS un videonovērošanas sistēmu; kuģošanas līdzekļa apskate; paslēptu kontrabandas kastu meklēšana uz kuģa un kutera; cilvēku meklēšanas un glābšanas pasākumu izpilde; ugunsgrēka dzēšana uz kutera; sūces likvidēšana uz kutera; kutera vilkšana tauvā.

Mācībās iesaistīti Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes personāls un tehniskie līdzekļi, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles kuģis, kā arī Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes kuģis.

Starptautisko mācību ietvaros 27. jūlijā Ventspils ostas promenādē notiks Atvērto durvju diena no plkst.10.00 līdz 14.00. Atvērto durvju dienas laikā interesenti varēs iepazīties ar Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes kuģošanas līdzekļiem, kā arī ar Igaunijas sadarbības institūciju spēkiem un līdzekļiem. Visiem interesentiem būs
ekskluzīva iespēja doties ekskursijā pa minētajiem kuģu klājiem.

Video – Karīna Miezāja

LA.lv