Māris Verpakovskis ar 29 gūtiem vārtiem ir Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais spēlētājs.

Šodien aprit tieši 15 gadi kopš vienas no visu laiku slavenākajām Latvijas futbola izlases spēlēm – cīņa “Euro 2004” Portugālē pret Vāciju noslēdzās ar neizšķirtu 0:0.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Vācija bija 2002. gada Pasaules kausa vicečempione, bet Portugāles laukumos ļoti reāla bija debitantes Latvijas uzvara. Lielisku sniegumu demonstrēja Māris Verpakovskis, kuru apturēt spēja vien leģendārais vāciešu vārtsargs Olivers Kāns un galvenais tiesnesis, anglis Maikls Railijs, vairākas reizes pažēlojot titulētos pretiniekus un nepiešķirot 11 metru soda sitienu uz viņu vārtiem. Šis neizšķirts pirms pēdējā grupu turnīra mača pret Nīderlandi mūsējiem saglabāja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, kurām gan nebija lemts piepildīties (zaudējums ar 0:3).

Četras dienas iepriekš spēlē pret Čehiju Verpakovskis guva pirmos un līdz šim vienīgos Latvijas vārtus finālturnīros. Pirmā puslaika izskaņā viņš atklāja rezultātu, bet mača beigu daļā čehi tomēr izrāva uzvaru ar 2:1. Verpakovskis tobrīd vēl bija Rīgas “Skonto” uzbrucējs, bet nākamo sezonu jau uzsāka slavenajā Ukrainas vienībā Kijevas “Dinamo”.