Ekonomika
Bizness

VIDEO: Kādi būtu ieguvumi no vēja ģeneratoru parka izveides Dobelē, vērtē eksperti0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Absolūtajos skaitļos rēķinot, plānotais vēja ģeneratoru parks Dobelē pēc savas jaudas spēs nodrošināt aptuveni trešo daļu no tās enerģijas, kas šobrīd tiek saražota ar Krievijas gāzi.

Tā, skaidrojot ieguvumus no vēja ģeneratoru parka izveides, “RīgaTV 24″ raidījumā “Mana Balss” pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Dainis Rijkuris.

“Mēs runājam par iedzīvotāju labsajūtu, par ainavu un tamlīdzīgām lietām, bet mēs aizmirstam dažas komponentes, kuras šis vēja parks nes sev līdzi,” atzīmēja Rijkuris.

Pēc viņa teiktā, kā valsts jau diezgan sen esam uzņēmuši ceļu uz zaļo enerģiju, tā ir mūsu prioritāte jau labu laiku.

“Mēs meklējam katru iespējamo veidu, kā aizvietot neatjaunojamos energoresursus ar zaļu un atjaunojamu enerģiju,” viņš norādīja.

Diskusijai turpinoties, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko uzskaitīja dažādus ieguvumus un priekšrocības valstī veidojot šādus parku.

Šāda projekta realizācijas plusi ir visi minētie pakalpojumi, kas tiek nodrošināti būvniecībā. Vienīgais, kas nepaliks Latvijā, ir pašu vēja ģeneratoru radīšana, jo Latvijā vēl joprojām nav šādas industrijas.

Tas nozīmē, ka no 250 miljonu investīcijām, vismaz trešdaļa nogulsies kā pievienotā vērtība tajos darbiniekos, kas šeit strādās, sacīja Aleksejenko.

“Parkos vienmēr tiek likti paši jaunākie ģeneratori viena iemesla dēļ: šajā jomā tehnoloģijas attīstās ļoti strauji un paliek arvien efektīvākas. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc ģeneratoriem ir tik gari stabi: tie ir efektīvāki gan vēja savākšanā, gan arī rada mazākas vibrācijas, trokšņus un citus rādītājus,” viņš turpināja.

Saistītie raksti

Nobeigumā Aleksejenko noteica, ka Latvijā vēja ģeneratoru parku izveidei attiecībā uz attālumiem no iedzīvotājiem un prasībām, kur šos parkus var būvēt, ir izstrādāti stingrākie normatīvi Ziemeļeiropā.

Turklāt šo normatīvu izstrādē tika ņemta vērā Dānijas pieredze, kurā ir lielāks iedzīvotāju blīvums un ar katru gadu normatīvi tiek mīkstināti.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“SEB banka” ievieš maksu par konta apkalpošanu 1
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Atgādina, kur uz ceļiem būs signālstabiņi ar dzīvnieku brīdināšanas iekārtām
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kad krīze nāk par labu – no importa aizvietošanas līdz eksportam
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
5 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 10 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
10 stundas