Latvijā
Politika

VIDEO: Kādus caurumus Latvijas politiskajā spektrā saskata Inkēns7

Kadrs no video

“Jaunās kustības pašreizējā brīdī neaizpilda tos trūkumus politiskajā spektrā, kas ir parādījušies. Pašreizējā brīdī mums ir divi lieli caurumi,” ārpolitikas eksperts Edvīns Inkēns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot jauno partiju potenciālu un ideoloģisko spektru Latvijas politikā.

Kā pirmo “caurumu” E.Inkēns minēja kreiso partiju neesamību. “Mums ir hronisks trūkums uz kreisajiem. Pa īstam kreisajiem pēc savas ideoloģijas – tiem, kas, piemēram, rūpētos par mazo algu saņēmēju arodbiedrību radīšanu, lai cīnītos par kādas grupas algu palielināšanu,” skaidroja E.Inkēns. Viņš norādīja, ka kreiso partiju izveidošanos Latvijā ir kavējis tas, ka šī ideoloģija tiek asociēta ar piederību kādai nācijai: “Tāda fundamentāla kreisuma Latvijā nav, jo mēs mūžīgi jaucam tautības ar kaut ko citu. Vajadzētu šim pārkāpt.”

Saistītie raksti

E.Inkēns apgalvoja, ka Latvijā nav arī centrisko partiju. “Sakarā ar likstām, kas ir piemeklējušas “Vienotību”, izskatās, ka mums vairs nav tas, kas vienmēr mūsu valsti ir noturējis tādā “šūpojamies, bet ne pārāk” vētrā, proti, nav centra. Jeb labējā centra – centra, kas ir mazliet uz labējo, proti, uz tirgus mehānisma pielietošanu,” novērojis E.Inkēns.

E.Inkēns uzskata, ka jaunizveidotās partijas nespēj aizpildīt šos “caurumus”. “No jaunajām partijām vieni ir vienkārši pilnīgākie protestētāji, kas pats par sevi vēl nenes nekādu pienesumu sabiedrībai. Tad ir bijušie tiesību iestāžu darbinieki un bijušais tieslietu ministrs, kas labi sāka uz Rīgas vēlēšanām, dabūja labus procentus, bet viņi ir viena jautājuma partija,” pauda E.Inkēns. Viņā ir pārliecināts, ka ar pašreizējiem mērķiem un politiskajiem uzstādījumiem nepietiek: “Kamēr viņi neattīstīs ekonomisko bloku un nepateiks, ko viņi grib ekonomikā, nevis tikai, kā pārveidot KNAB, noņemt ģenerālprokuroru vai tieslietu ministru – tas ir stingri par maz priekš sabiedrības attīstības kā tādas.”

LA.lv