×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

VIDEO: Kādus caurumus Latvijas politiskajā spektrā saskata Inkēns (7)

Kadrs no videoKadrs no video

“Jaunās kustības pašreizējā brīdī neaizpilda tos trūkumus politiskajā spektrā, kas ir parādījušies. Pašreizējā brīdī mums ir divi lieli caurumi,” ārpolitikas eksperts Edvīns Inkēns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot jauno partiju potenciālu un ideoloģisko spektru Latvijas politikā.

Kā pirmo “caurumu” E.Inkēns minēja kreiso partiju neesamību. “Mums ir hronisks trūkums uz kreisajiem. Pa īstam kreisajiem pēc savas ideoloģijas – tiem, kas, piemēram, rūpētos par mazo algu saņēmēju arodbiedrību radīšanu, lai cīnītos par kādas grupas algu palielināšanu,” skaidroja E.Inkēns. Viņš norādīja, ka kreiso partiju izveidošanos Latvijā ir kavējis tas, ka šī ideoloģija tiek asociēta ar piederību kādai nācijai: “Tāda fundamentāla kreisuma Latvijā nav, jo mēs mūžīgi jaucam tautības ar kaut ko citu. Vajadzētu šim pārkāpt.”

E.Inkēns apgalvoja, ka Latvijā nav arī centrisko partiju. “Sakarā ar likstām, kas ir piemeklējušas “Vienotību”, izskatās, ka mums vairs nav tas, kas vienmēr mūsu valsti ir noturējis tādā “šūpojamies, bet ne pārāk” vētrā, proti, nav centra. Jeb labējā centra – centra, kas ir mazliet uz labējo, proti, uz tirgus mehānisma pielietošanu,” novērojis E.Inkēns.

E.Inkēns uzskata, ka jaunizveidotās partijas nespēj aizpildīt šos “caurumus”. “No jaunajām partijām vieni ir vienkārši pilnīgākie protestētāji, kas pats par sevi vēl nenes nekādu pienesumu sabiedrībai. Tad ir bijušie tiesību iestāžu darbinieki un bijušais tieslietu ministrs, kas labi sāka uz Rīgas vēlēšanām, dabūja labus procentus, bet viņi ir viena jautājuma partija,” pauda E.Inkēns. Viņā ir pārliecināts, ka ar pašreizējiem mērķiem un politiskajiem uzstādījumiem nepietiek: “Kamēr viņi neattīstīs ekonomisko bloku un nepateiks, ko viņi grib ekonomikā, nevis tikai, kā pārveidot KNAB, noņemt ģenerālprokuroru vai tieslietu ministru – tas ir stingri par maz priekš sabiedrības attīstības kā tādas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Pats arābs Inkēns Atbildēt

    kā rūdīts čekists ir viens milzīgs caurums asiņojošā Latvijas miesā

  2. Klibā govs – tā viņš pats sevi nosauca.

  3. To pat par caurumu nevar saukt. Taisnība, ka mūsu pasaules galā kreisums (un arī internacionālisms) ir pašpasludināts vienas konkrētas nācijas īpašums, bez kādiem iebildumiem, jo pretī runāt ir vistīrākais fašisms. Visas mūsu zemes partijas ir labējas, atšķirības ir tikai pēc interešu pulciņiem (krievi, latvieši, laucinieki, Ventspils vai kāda cita miesta patrioti). Kreisie būtu jāmeklē kaut kur arodbiedrību virzienā, bet velti, arī tās arodbiedrības ir dikti šauri interešu pulciņi

  4. tu saki,ka zdanuk un mamkins cinas par kau kadu tautu?

  5. Dziļi cienu Edvīnu. Kad raidījumā “Labvakar” tautai tika iestāstīts, ka padomju tirdzniecības organizācijas no Anglijas iepirkušas ziepes ar kurām mazgā miroņus… atceraties… es momentā sapratu… un nopirku vairākas kastes šo ziepju. Tik labas ziepes ne pirms, ne pēc tam man nav bijušas, mazgājos ar tām vai līdz 20.-tā gadsimta beigām, abprāt nopirktu vēl. Varbūt Edvīns zina, kur tādas var dabūt? Ja nopietni… no šī gadījuma pilnībā zaudēju jebkādas ilūzijas par tautas spēju spriest racionāli un ārkārtīgi lielo tieksmi uz autoritāšu pielūgšanu. Laba skola, labas ziepes. Paldies Tev Edvīn!

  6. Viņam taisnība, mums visas partijas ir uz vienu šniti, labējas, kampēju partijas. Tāpēc mums ir visādas nenormālības – zelta tilti, OIK …..utt. Tā tas notiek arī dabā, ja nav līdzsvara, kur zālēdāji un plēsoņas nav dabiskā līdzsvarā, notiek katastrofa.

Draugiem Facebook Twitter Google+