×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

VIDEO: Kaimiņa suns saplosa 17 trušus, bet policija nevienu neredz kā vainīgo (14)

Kadrs no videoKadrs no video

Kādas sievietes saimniecībā kaimiņa suns saplosījis 17 trušus – gadījums, šķiet, prasa vienas puses atvainošanos un zaudējumu segšanu, kā arī otras puses piedošanu. Diemžēl Bauskas pusē pat taisnības meklējumi policijā un vietējā domē beigušies ar birokrātu cienīgu atbildi, ka vainīgo nav un taisnība meklējama kaut kur citur, vēsta LNT raidījums “Degpunktā”.

29. septembra rītā ap pulksten desmitiem Monikas kundze pēc naktsmaiņas darbā devās un kūtiņu barot trušus, taču ieraudzīja pretī skrienam dēlu, kurš kliedzis, ka visi dzīvnieki ir pagalam.

No 20 trušiem nokosti 17. Trim izdevies paglābties, jo dzīvniekam ārdoties, dažiem būriem priekšā nokrituši dēļi. Vēlāk atklājies, ka šķūnī bijuši divi suņi.

Uz notikuma vietu izsaukti suņu ķērāji no Mežavairogu patversmes. Tikmēr Monikas kundze devusies kopā ar likumsargiem uz iecirkni rakstīt iesniegumu.

Diemžēl tas, ka viens suns pieķerts, tā teikt, nozieguma vietā plosot trušus, bet otrs, pēc visiem pierādījumiem spriežot, arī pieder tam pašam saimniekam, domes amatpersonām nešķiet pietiekams pierādījums. Administratīvās komisijas sēdē nolemts, ka suņa saimniekam nav jāatbild par dzīvnieku nokošanu.

Domes amatpersonas nav ņēmušas vērā arī Ziedoņa Mūrnieka atzīšanos, ko no viņa pieņēmusi policija. Ziedonis gan visu atbildību noveļ uz pašu suni.

“Aizbraucu 1. oktobrī uz patversmi un atpazinu savu suni vārdā Argo. Es viņu nogādāju mājās. Tāpat esmu informēts, ka suns Gailīšu pagasta mājās Baloži nokodis septiņpadsmit trušus. Man žēl, ka tā ir noticis. Es nejūtos vainīgs notikušajā, jo suni nelaidu speciāli vaļā. Viņš bija piesiets,” viņš saka.

Monika arī pēc notikušā aprunājusies ar kaimiņu, kurš apsolījis kompensēt 340 eiro lielos zaudējumus – 20 eiro
par katru trusi, kas nav pat pašizmaksas cena. Tomēr, laikam ejot, kaimiņš acīmredzot pārdomājis, un izlīgums nav noticis. Sausais atlikums ir šāds – 24. novembrī notika domes administratīvās komisijas sēde, kurā Evita Grigorjeva, Kristīne Rigaste-Čapa un Aleta Ozoliņa nolēma, ka policija nav piesaistījusi ekspertus, kas noņem no dzīvnieku līķiem sakodiena nospiedumus, līdz ar to pierādīt, ka šķūnītī esošais suns uzbrucis trušiem, vairs nav iespējams. Turklāt sēde notikusi lielā slepenībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Monikas k-dze, iesūdziet Administratīvajā tiesā domes .., kas slepenībā pieņēma netaisnīgu lēmumu! Administratīvā tiesa tieši lemj iedzīvotāju sūdzības šādos jautājumos.
  Lai gan policijai vajadzēja uzsākt krimināllietu ar lietas nodošanu tiesai.

 2. Ak redz kāpēc tas Kaimiņš paliek arvien resnāks, rij trušus vairumā !
  Nu jau drīz būs vaigi kā Urbanovičam, nevarēs pats savā Suņu būdā ielīst :)))

 3. Monikas kundze devusies kopā ar likumsargiem uz iecirkni rakstīt iesniegumu.
  Diemžēl tas, ka viens suns pieķerts, tā teikt, nozieguma vietā plosot trušus, bet otrs, pēc visiem pierādījumiem spriežot, arī pieder tam pašam saimniekam, domes amatpersonām nešķiet pietiekams pierādījums. Administratīvās komisijas sēdē nolemts, ka suņa saimniekam nav jāatbild par dzīvnieku nokošanu.
  —————————————-
  Kas domē sēž tik vieni IDIOTI, ar dzērāja fāteru atspārdītiem purniem?
  Riebjas šis TRULUMS, kas valde nevienā vien domē!
  tad KĀPĒC vēlētājiem būtu jāuztur tādi IDIOTI?

  • Jo tālāk, jo trakāk Atbildēt

   24. novembrī sēde notikusi lielā slepenībā.
   Redz 3 palietotām trulām bābām, kuras tikai labi oriemtējas tēvaiņu locekļu garumā!
   bija uzticēts lemt par notikušo kriminālnoziegumu.
   Tāpēc neizbrīna, ka bābas nav ņēmušas vērā (ir vnk par stulbu!) Ziedoņa Mūrnieka atzīšanos(!!!), ko no viņa pieņēmusi policija(!!!). Ziedonis gan visu atbildību noveļ uz pašu …suni.
   “Aizbraucu 1. oktobrī uz patversmi un atpazinu savu suni vārdā Argo. Es viņu nogādāju mājās. Tāpat esmu informēts, ka suns Gailīšu pagasta mājās Baloži nokodis 17 trušus. Man žēl, ka tā ir noticis. Es nejūtos vainīgs notikušajā, jo suni nelaidu speciāli vaļā. Viņš bija piesiets”.
   Monika arī pēc notikušā aprunājusies ar kaimiņu, kurš apsolījis kompensēt 340 eiro lielos zaudējumus – 20 eiro par katru trusi, kas nav pat pašizmaksas cena. Tomēr, laikam ejot, kaimiņš acīmredzot pārdomājis, un izlīgums nav noticis.

 4. Piekrītu komentētāju viedoklim rīkoties pašaizsardzības nolūkos PRET NELIKUMĪGI DARBOJOŠIEM CILVĒKIEM UN KAIMIŅIEM. Tie ir lieli materiālie zaudējumi cilvēkiem, kuri audzina šos mājdzīvniekus – trušus, aitas, cūkas – savai iztikai. To nesaprot pārtikušie, kuriem naudu nav kur likt! Suņiem īkšķu NEVAJAG, bet ja suns ir gudrs un prot būrīti attaisīt!? Bez tam plēsoņa darīs VISU , lai dabūtu savu laupījumu! KĀDĒĻ SODĪT SAVU DRAUGU plēsoņas tur kaut kādu trušu dēļ… PODUMAJĒŠ!?? NOKOSTI TRUŠI…. Nav jau pirmā reize un ne arī pēdējā… Tā tieši domā šo suņu īpašnieki – NEGODĪGI, BEZ SIRDSAPZIŅAS cilvēki…

 5. Provokācija!
  Suņiem nav īkšķu!
  Viņi paši nevar atvērt trušu būrus vaļā!
  Tātad slimo trušu(paputējuša biznesa) saimnieks nolēma no kaimiņa noplēst naudu. notvēra bezatbildīgā kaimiņa vaļā palaisto suni (aizvilināja prom no mājām)un iestūma savā trušu novietnē, izlaida trušus no būriem un meta virsū sunim tā to sakacinot. ( vai kā savdāk izprovocēja)
  Suns IR jāapmāca nogalināt! Un par to atbildīgs ir cilvēks!

  • Jūs runājat par lietām, par kurām nav ne mazākās sajēgas! Sunim ir mednieka instinkts, un suni ir jāmāca nenogalināt! Man pašai ir dadz suņu un es zinu, ko runāju!

 6. pilsonis trušus aizstāvot Atbildēt

  Ja ir tāda ievēlēta valsts vara, ka Vienotības policistu ministrs nesaredz izstādes demolēšanu Ministru kabineta priekšā (esot paslēpies Vienotības Strajumas kabinetā aiz gardīnes, lai neredzētu), tad kaut kādi truši Bauskā…
  Tikai piezīme – Bauska nav Rīga – te invalīdi ar kruķiem aizstāv tiesības uz savu slimnīcu un Vienotības ministre Linda Mūrniece izsauc savus kaujiniekus izdzenāt, te Vienotības Āboltiņa traucās uz kafiju Bauskā ar 150 km/stundā ( cik pīlītes, vistiņas sabrauca ). Bauska modinās Vienotības policijas ministru no sapņiem par premjera krēslu un pie sava tiešā darba – policijā radošu kārtību!!!
  Vēlēšanās bausķinieki atceraties trušus un Vienotību …ja saka, ka nav sakara – tad kura partija nosaka kārtību valstī? Tur arī atbilde…

 7. Vienigais lidzeklis ka cinities ar stulbo kaiminu tikpat stulbajiem suniem-nosaut tos(kaiminu gan nee).Ari mana pagasta ir ta pati problema,un es visa nopietniba apsveru iespeju iegadaties saujamieroci.Jo savadak tie idioti nesaprot.Un nav ko brekt par kaut kadu cietsirdibu pret dzivnieku-negrasos gaidit,kad man kaja kads izkodis robu.Un kas attiecas uz kaiminiem-sadot biete,un ta kartigi.Tad varbut sapratis.

 8. Arī mūsu pusē\Codes pagastā\man un vēl pāris kaimiņiem ”labie ” suņi nokoda trušus,nesmādēja arī aitas un vēl ielīda kūtī ,kur cieta pāris cūkas.Es suni redzēju,bet kas ir saimnieks!?

 9. Iegādāties ieroci un kaimiņa suņus apšaut. Izmest saindētu gaļu atstieps kājas un gailis pakaļ nedziedās. Savādāk nevar.

 10. Kaimiņu vajag patriekt no saeimas!

Draugiem Facebook Twitter Google+