AP/Scanpix

Kanādas hokeja izlase ceturtdien Toronto iemeta divus vārtus pamatlaika noslēdzošajās trijās minūtēs un izcīnīja Pasaules kausu hokejā.
Finālsērijas otrajā mačā Kanāda ar rezultātu 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) grūtā cīņā pārspēja Eiropas izlasi, sērijā triumfējot ar rezultātu 2-0.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Aizvadītā mača ievadā laukumā dominēja Eiropas izlase, kas arī septītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad izcēlās pieredzējušais slovāks Zdeno Hāra.
Kaut spēles turpinājumā Kanāda ilgstoši centās atspēlēties, tas izdevās vien divas minūtes un 53 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad vairākumā precīzs bija Patrīss Beržerons. Minūti vēlāk Eiropas izlase ieguva vairākumu, tomēr tieši tas tai izrādījās liktenīgs – kaut sākumā Romēns Jozi trāpīja pa vārtu stabu, pēc kāda pretuzbrukumā izdevās aizskriet kanādiešiem un vien 44 sekundes pirms dueļa beigām pēc Džonatava Teivza piespēles uzvaru mājiniekiem izrāva Breds Maršāns.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts Sidnijs Krosbijs, kurš sešās spēlēs guva trīs vārtus un izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles. Kanādas izlases kapteinis bija abu ceturtdienas vārtu guvēju Maršāna un Beržerona maiņas biedrs.

Kanāda uzvarēja arī iepriekšējā Pasaules kausā, kas notika pirms 12 gadiem. Savukārt Eiropas izlase šajā turnīrā bija sastādīta no astoņu valstu hokejistiem, kuru vidū gan nebija Latvijas pārstāvju.