×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

VIDEO: kāpēc šogad “zvaigžņu lietus” ir tik īpašs? Stāsta astronoms

meteoriti

Šonakt, ja vien būs piemēroti laikapstākļi, būs iespēja vērot tā dēvēto “zvaigžņu lietu” jeb perseīdu meteoru plūsmu. Un šogad tā ir īpaša, vēsta portāls “Skaties.lv”.

Proti, šogad Zeme iet cauri blīvākai vecu komētu putekļu joslai, kas nozīmē, ka varam sagaidīt divreiz vairāk meteoru nekā parasti.

Ja parasti varēja redzēt ap 50 meteoriem stundā jeb aptuveni vienu meteoru minūtē, tad šogad zinātnieki sola divreiz vairāk – divus meteorus minūtē, stāsta Latvijas Universitātes Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilks.

Viņš norāda, ka šonakt ir tā īstā nakts, kad vērot krītošās zvaigznes, bet labākais laiks – no pusnakts līdz trijiem rītā. Ja gadījumā šonakt laikapstākļi nebūs piemēroti, noteikti var mēģināt arī rīt, saka pētnieks.

Lai nodotos krītošo zvaigžņu vērošanai, Vilks iesaka atrast pietiekami klaju vietu, lai netraucē koki, ēkas, kā arī gaismas, un iekārtoties ērti, tas ir zemā atzveltnī vai vēl labāk – guļus. Jāskatās uz augšu vai austrumu virzienā, jo no šā punkta meteori lidos.

Video: Ilgonis Vilks stāsta, ko šonakt gaidīt, raugoties debesīs

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.6
Alūksne +14
Daugavpils +14.0
Saldus +14.7
Liepāja +14.0
Jelgava +15.1
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +14.6
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+