Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Kareivis darbā, bet mājās…sitis dzīvesbiedri zīdaiņa barošanas laikā7

Ekrānuzņēmums no LTV “Panorāma” video.

Iebilstot pret Stambulas konvencijas ratificēšanu, publiskajā telpā viens no galvenajiem politiķu argumentiem līdz šim pausts, ka no vardarbības cietušos jau pašlaik labi sargā likums. Tomēr vardarbības upuru pieredze bieži vien liecina par pretējo. Pie  LTV raidījuma “Panorāma” vērsusies kāda sieviete, kura piedzīvojusi vardarbību ģimenē un joprojām jūtoties ietekmēta un nepasargāta no varmākas.

Sieviete, kura vēlējās palikt anonīma, raidījumam stāsta, ka ir nonākusi strupceļā un nezina vairs, kam lūgt palīdzību. Attiecības ar bērna tēvu esot beigušās vardarbības dēļ. Pirmā vardarbības epizode notikusi neilgi pēc tam, kad viņa uzzinājusi par grūtniecību. “Viņš man izrāva krūzi, ielēja karsto tēju sejā un sašķaidīja krūzi pret galvu,” pastāstīja cietusī jaunā sieviete. Notikošo grūtniecības sākumposmā apliecina arī izraksts no slimnīcas. Vēlāk vardarbība atkārtojusies, ko apliecina krīzes centra atzinums, – viņa cietusi gan no emocionālas, gan fiziskas vardarbības, kā arī saņēmusi nāves draudus. Tas esot noticis sievietes vecākā bērna klātbūtnē.

Sieviete sākumā ticējusi, ka vīrietis mainīsies. “Prāts saka: Mūc! Bet iekšā…drausmīgās bailes aizmukt, aiziet, kaut ko uzsākt,” atzīst sieviete. Pamest dzīvesbiedru viņa tomēr nolēmusi, kad kopīgajam bērnam palika 2,5 mēneši. Taču vardarbības epizodes piedzīvotas arī vēlāk – bērna apciemojuma laikā. Savu bērnu vīrietis neesot aizskāris fiziski, taču sitis sievietei laikā, kad bērns ticis barots vai arī gulējis ratiņos. “Viņš neskatījās, kad es krītu uz ratiņiem vai cenšos saķert mazo aiz kājiņām, kad man viņš viņu ir izsitis no rokām,” atminas cietusī.

Katrreiz, kad viņa vērsusies tiesībsargājošās instancēs, dzīvesbiedrs esot uzrādījis Nacionālo Bruņoto spēku karavīra apliecību.  Aizsardzības ministrijā apliecina, ka vīrietis bijis dižkareivis, taču nav bijis ziņu par to, ka viņš bijis vardarbīgs. Sieviete gan apgalvo, ka esot informējusi vīrieša darbavietu. Militārās policijas komandieris Tālis Majors raidījumam pauda, ka neesot saņēmis rakstisku iesniegumu no šīs sievietes.  Vīrietis “Panorāmai” atteicis interviju, taču apgalvo, ka nav bijis vardarbīgs. Tāpat sacījis, ka pārsūdzējis Valsts policijas uzlikto administratīvo sodu – 130 eiro apmērā par vardarbību ģimenē. Valsts policija to nekomentē.

Saistītie raksti

Savukārt no Militārās policijas vēlāk “Panorāma” noskaidroja, ka vīrietis ir atvaļināts, taču tam neesot saistības ar šo gadījumu. Pats vainotais vīrietis gan atzīst, ka attiecības ar dzīvesbiedri atstājušas iespaidu uz viņa militāro karjeru.

Cietusī sieviete norāda: “Visu laiku ir kaut kas jāpierāda! Ka viņš ir varmāka, ka viņš nemaksā alimentus. Viņam nav jādara nekas. Es pat nezinu, kur vērsties, ko darīt un kā darīt?! Jo visur, kur es zvanu un vēršos, – visur kā pret sienu!”

Plašāk pievienotajā video!

LA.lv