Kultūra
Kultūrpolitika

VIDEO. Kārlis Krūmiņš: Forši, ja neplēš deķi katrs uz savu pusi0

Foto un video: Karīna Miezāja

Pēc nedēļas 12. novembrī Nacionālajā teātrī priekškaru vērs aktiera un režisora Kārļa Krūmiņa darbs “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2. Teātris” Valtera Sīļa režijā. Kopš augusta vidus Kārlis Krūmiņš kļuvis arī par Valsts Kultūrkapitāla fonda padomes priekšsēdētāju.

– Kopš esat Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes priekšsēdētājs uz jauno parlamentu droši vien skatāties vēl no kāda cita aspekta?

Kārlis Krūmiņš: – Protams, esmu ieinteresēts, lai valdība izveidotos ātrāk un nevis vēlāk, un lai VKKF nebūtu problēmu ar gada budžeta plānošanu.

– Jūs arī savā ziņā var salīdzināt ar likumdevēju – tikai VKKF aspektā. Kopš esat tā padomes priekšsēdētāja amatā, vai mainījies skatījums uz norisēm kultūrā kopumā?

– Ir forši piedzīvot brīžus, kad nozares komisiju priekšsēdētāji nevis plēš naudas deķi katrs uz savu pusi, bet spēj vienoties par kopīgu redzējumu. Latvijas kultūra nebūtu ieguvēja, ja kādā nozarē notiktu pēkšņs uzplaukums uz citas pagrimuma rēķina. Nedrīkstētu vienā nozarē apmierināt gandrīz visus projektus, bet citā pat ne mazumiņu. Šobrīd finanšu sadalījums starp nozarēm ir līdzsvarots.

LA.lv