×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Kas notiks ar Jāņa Vaišļas operācijai saziedoto naudu? (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Nesagaidot paredzēto operāciju, 9. janvārī 46 gadu vecumā aizsaulē aizgāja kultūras personība un ceļotājs Jānis Vaišļa. Kas notiks ar viņa operācijai saziedotajiem līdzekļiem, skaidro TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Jau vēstīts, ka Vaišļa sirga ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ bija nepieciešama sirds transplantācija. Nepieciešamajai operācijai Vaišļam sabiedrība saziedoja 120 000 eiro.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta skaidro, ka daļa līdzekļu ir izmantoti ceļa izdevumu uz Berlīni un Minsku, kur veiktas apskates, segšanai, tāpat arī ar apbedīšanu saistītajiem izdevumiem. Viņa akcentē, ka ikkatrs, kurš ziedojis Vaišļas operācijai, var pieprasīt līdzekļus atpakaļ, tomēr vislabāk savākto summu būtu novirzīt citiem cēliem mērķiem, piemēram, bērnu rehabilitācijai un labklājībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Mīļie cilvēki!!!!! Kas ar Jums notiek???? Vai Jums šo naudu naudu izvilka ar varu no maka? Ja reiz devāt , aizmirstiet tas ir atdots, un tam vajadzēja būt no sirds!!! Izskatās ,ka palicis eiro žēl , un gribat izlietu ūdeni smelt , Būtu vislabāk , ja tā nauda ir ģimenes kontā, un ģimene pati ziedotu tālāk tam kuram uzskatītu par vajadzīgu, Ziedot .lv Saulkrastos jau pietiekami būvē sev mājās! Man gan nav žēl , es devu ar mīlestību, un vēl ar labu domu pavadīju katru eiro, tikai diemžēl…….. Bet nekad neskaties atpakaļ! Topiet cilvēcīgi!!!!!!!

 2. Man liekas, Jānis būtu tikai priecīgs, ka ar savu aiziešanu būtībā paspējis paveikt vēl vienu darbu – savākt naudu kādam labdarības projektam – bērniem vai kam nu tas būs. Tas piešķir papildus jēgu aiziešanai.
  Apbedīšanas pakalpojumi ir viens, bet vēl jau cilvēks jāatgādā atpakaļ uz Latviju. Man nav žēl, ka ziedotie (arī mani līdzekļi) izmantoti šim mērķim.

 3. Vai tad viņam nebija neviena tuvinieka, ne ģimenes, ne draugu, ne iekrājumu, ka jātaisa vislatvijas bēres?
  Sociālais dienests arī dod pabalstus bērēm, visi var apgabāt paši, bet šis ir bezprecedenta gadījums, bezpajumtniekam.
  Lai viņš dus mierā, bet Ziedot.lv lai neuzskata ka ziedojumi domāti vadītājam personīgo ambīciju apmierināšanai, vai viņas draugiem.

 4. bēru izdevumiem netika lģta palīdzība, bet ārstēšanai, ar kādām tiesībām nauda ir iztērēta citām vajadzībām. Tā ir ziedotāju krāpšana, lai ziedot LV. atgriež naudu kontā un izlieto bērnu vajadzībām, veselības un dzīvības glābšanai, citādi jātaisa audits un attiecīgi jārīkojas.
  Pat bomžus apglabā pašvaldība par saviem līdzekļiem, bet šis nebija tas gadījums.
  Ja organizāciju ziedot.lv vada nekrietni cilvēki, tam jāpieliek punkts – katrs noziegums brēc pēc soda.

 5. Piedodiet, bet neticu nevienam Dimantes vārdam. Visas lielās ziedojumu vākšanas operācijas ir veidotas pēc iepriekš izstrādāta scenārija. Visi reklāmas rullīši TV un citos mēdijos ir iekļauti tai summā kura tiek pieprasīta no nabadzīgās tautas. Šajā un citās , tā saucamajās labdarības akcijās viss tiek veidots kā biznesa projekts, un nekas vairāk. Parādiet man tos cilvēkus kuriem ir gimenē lielas problēmas un to var atļauties. Vai TV un mēdiji uz “vēdera” lienot bazūnētu katru dienu un neskaitāmas reizes dienā, un ar uzstājību spiestu lai vecie, nabadzīgie cilvēki atdotu, varbūt pat savu pēdējo eiro. Tikai nav skaidrs kam un par ko. Katrs cilvēks ir vērtība un cienījams. Vai cilvēks, kas savas dzīves laikā nav sniedzis atbalstu veciem cilvēkiem, strādājot un maksājot nodokļus, bet klīdis pa pasaules zemēm, kas nebija par velti, šodien morāli tiesīgs prasīt materiālo palīdzību ārstēšanai. Tā ir problēma, kas Latvijas apstākļos ir pilnīgi deformēta. Šodien ir tā, kas ir pietuvināts attiecīgajiem cilvēkiem un fondiem, var šos projektus realizēt veiksmīgi. Tam kuram nav šīs iespējas var tikai noraudzīties sev tuva cilvēka pirmsnāves ciešanās.

 6. Cilvēks miris. Dievs ar viņu. Bet mediji un visi, kam nav slinkuma un prāta, apžvadzina, apļerina piemiņu un klusumu, ko pelnījis katrs aizgājušais…

 7. Piekrītu,jo visi mēs esam mirstīgie un tuvinieki sedz bēru izdevumus.Kaut ko jau arī iedod pašvaldības.

 8. Saprotams ir,ka saziedo naudu cilvēka veselības glābšanai,bet ka par saziedotā nauda jātērē apbedīšanas segšanai,tas nu vairs nekā nav saprotams.Cik es zinu apbedīšana ir katra ģimenes lieta…

Draugiem Facebook Twitter Google+