Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Kas rūpējas par NBS auto un tanku tehnisko stāvokli? Patriotu nedēļas stāsts “Armijā bez uzplečiem”0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

Patriotu nedēļas laikā LNT Ziņu dienests sižetu sērijā  “Armijā bez uzplečiem” pievēršas vairākām profesijām un darbiniekiem Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), taču šoreiz tām, kuras nav militārpersonas. Šoreiz raidījums devās uz garāžām, kur tiek veikta NBS autoparka apkope un remontēti pat tanki, tā vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Cilvēkam no malas šis varētu šķist parasts autoserviss, taču oficiālais apzīmējums ir “NBS Nodrošinājuma pavēlniecības autotransporta nodrošinājuma centrs”. Konkrēti šajā, kas atrodas netālu no Rīgas klusā centra un tieši kaimiņos kādai lielai komercbankai, tiek apkopti NBS rīcībā esošie smagie auto.

“Šīs ir no Rīgas garnizona, Rīgas apkaimes automašīnas. Pārējās tiek sadalītas pa citiem remonta centriem, sadalīts vienmērīgi,” tā raidījumam atzīst Nodrošinājuma pavēlniecības autoapkopes speciālists Kaspars Vinogradovs.

Interese par auto viņam radās jau skolas laikā. Šeit viņš parādījās pirms vairākiem gadiem. Pēc speciālās vidējās izglītības iegūšanas ar ierakstu diplomā – auto apkopes speciālists. “Es sāku strādāt uz pusslodzi, apvienojot studijas ar darbu. Bija sludinājums internetā, aizsūtīju CV, laikam biju ideālais variants un nokļuvu šeit,” stāsta Kaspars.

Saistītie raksti

Viņš daļēji apliecina pieņēmumu, ka bruņoto spēku transports, lai arī līdzīgs civilajiem analogiem, tomēr atšķiras no saviem “brāļiem”: “Tieši šis “Mercedes” ir ražots militāriem mērķiem. Tam ir pārbūvēta augšējā kaste, kas ir domāts, lai pārvadātu specifiskākas lietas. Tas ir izturīgāks,” stāsta Kaspars.

Kā civilpersonai Kaspara uzdevumos ietilpst tieši transporta auto apkope. Tiem tehniskā apskate arī jāiziet reizi gadā. Bruņu tehniku labo paši karavīri, pirms tam izejot mācību kursu pie ražotāja, vai arī ražotājs to veic pie sevis.

Plašāk skaties LNT raidījuma “900 sekundes” video šeit:

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FID oficiāli savā mājaslapā publicējis ASV sankciju sarakstā iekļautā Lemberga vārdu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesa patur apcietinājumā arī “Rīgas Centrāltirgus” lietā apcietināto Unguru
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lembergs skaidro, vai atkāpsies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes 1
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Gaidāma aukstākā nakts šonedēļ. Prognoze trešdienai
13 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ja cilvēkam galvā čivina zvirbuļi… Ārlietu ministrs ironizē par Lemberga izteikumiem
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Vai ES fondu “neizpļekarēšana” ļauj sasniegt Latvijas stratēģiskos mērķus
56 minūtes