×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Katru dienu Latvijā pazūd viens cilvēks (5)

Ekrānuzņēmums no www.bezvests.lvEkrānuzņēmums no www.bezvests.lv

Brīvprātīgo organizācijā Bezvests.lv, kas meklē pazudušus cilvēkus par to neprasot nekādu atlīdzību, nereti cilvēki piesakās, jo paši ir pārdzīvojuši šausmas, kad pazūd kāds tuvs cilvēks, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Piemēram, Elīnai pirms trim gadiem bezvēsts bija pazudis draugs, un pēc pusgada viņu atrada mirušu. Seši mēneši, kad par tuvā cilvēka likteni nebija nekas zināms, Elīnai un drauga radiniekiem bija smags posms viņu dzīvē. Tieši pēc šī traģiskā notikuma jaunā sieviete kļuva par brīvprātīgo nevalstiskā organizācijā Bezvests.lv.

Elīna Stepiņa biedrības Bezvests.lv brīvprātīgā: “Arī es esmu atradusi bez vēsts pazudušos cilvēkus, un varu teikt, ka tas sākotnēji nebija viegli, bet lai katru situāciju neizlaistu sev cauri, mēs periodiski izejam kursus – psihologu kursus. Apgūstam to, kā rīkoties šajā situācijā, kā pareizi runāt ar cietušā radiniekiem.”


Pērn vairāk nek
ā 600 personas bija izsludinātas meklēšanā un 514 tika atrastas, pārējo cilvēku liktenis nav zināms. No atrastajiem cilvēkiem 20 ir miruši. Pēdējo desmit gadu laikā par pazudušiem bez vēsts uzskatāmi nepilni seši simti cilvēku.

Kā norāda policijā – pēc cilvēka pazušanas viņa meklēšanā svarīgākās ir pirmās trīs dienas.

Organizācijā Bezvests.lv ik nedēļu vēršas pieci jauni brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt. Šobrīd organizācijā ir jau 130 brīvprātīgie. Tieši viņi bieži vien publicē ziņas par pazudušajiem cilvēkiem sociālajos tīklos. Lasot šīs ziņas, šķiet, ka šādu pazudušo cilvēku skaits palielinās, kaut gan tas paliek iepriekšējo gadu līmenī – vienkārši par viņiem vairāk raksta un lūdz atsaukties tos, kuri viņu ir redzējuši. Turklāt, arī Latvijas sabiedrības attieksme ir pozitīvi mainījusies.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. ka orgaanu donori,par ko zhidmafija sanjem labu pikji un tas ir nopietni.Ta,ka naktim nedrikst valkaaties,kaut ari cilveeki pazuud gaisha dienas laika.

  2. Vai tad kādam vēl ir noslēpums, ka Latvijā darbojas grupējums, kas žīdiem piegādā nelegālos cilvēku orgānus? Es domāju , ka ne. Šī lieta uzpeldēja jau sen.

  3. Mums ari rados pusaudzis puisis pazuda. Vienkārši neparnaca no skolas. Ģimene jau 20 gadus dzīvo kā citā realitātē, nespējot samierināties ar situāciju. Tas ir drausmīgs pārbaudījums.

  4. Kur viņi visi paliek ,arī mans kaimiņš ir pazudis jau 35 gadus.Viņš aizbrauca ar mašīnu uz Rēzekni un pazuda,tā arī ģimene neuzzināja par viņa tālāko likteni.

  5. Andrejs Mastenica, tas nav tas , kas atradas Dobeles slimnica, kurs, neko neatcerejas, ka tur nokluvis!

Draugiem Facebook Twitter Google+