Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Klusais okeāns pārvērties plastmasas atkritumu izgāztuvē0


Klusais okeāns briesmās – arvien lielāks palicis plankums, kuru veido plastmasas un citi atkritumi, 23.03.2018.
Klusais okeāns briesmās – arvien lielāks palicis plankums, kuru veido plastmasas un citi atkritumi, 23.03.2018.
Foto – LETA/EPA

Lielais Klusā okeāna atkritumu plankums, kas ir plastmasas atkritumu un cita veida piesārņojuma “sala” Klusā okeāna ziemeļu daļā, ir daudz lielāks nekā iepriekš tika lēsts un turpina pieaugt, piektdien paziņojuši zinātnieki.

1,6 miljonus kvadrātkilometru lielā teritorijā atrodas 79 000 tonnu plastmasas atkritumu, norādīts žurnālā “Scientific Reports” publicētajā pētījumā. Plankums ir līdz pat 16 reizes lielāks nekā iepriekš aplēsts, vēstīts pētījumā, kas balstīts novērojumos no jūras un gaisa.

Pēdējos gados zinātnieki ir pauduši bažas par aizvien lielāku piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem pasaules okeānos.

Galerijas nosaukums

Lielais Klusā okeāna atkritumu plankums ir liela plastmasas akumulācijas zona, kas izveidojusies subtropiskajos ūdeņos starp Kaliforniju un Havajām okeāna straumju cirkulācijas rezultātā.

Saistītie raksti

Okeāna piesārņojums ar plastmasu plankumā kopš septiņdesmitajiem gadiem ir pieaudzis aizvien straujāk, un tas ir noticis lielākā ātrumā nekā apkārt esošajos ūdeņos, paziņoja zinātnieki, kas pētījumu veica sadarbībā ar Nīderlandes nevalstisko organizāciju “The Ocean Cleanup”.

Zinātnieki noskaidrojuši, ka plastmasa šajā teritorijā veido 99,9% visu atkritumu.

Pētnieki norādījuši, ka trīs ceturtdaļas atkritumu masas veido gabaliņi, kas ir lielāki par pieciem centimetriem, to vidū cietā plastmasa, plastmasas loksnes un plēves, bet apmēram pusi veido zvejniecības atkritumi.

LA.lv