Auto un moto

VIDEO: KNAB priekšnieks Straume pieķerts, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus9


Jēkabs Straume.
Jēkabs Straume.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

”Bez Tabu” filmēšanas komandas priekšā ceļu satiksmes noteikumus pārkāpa Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, vēstīja raidījums.

Trešdien, 23. augustā, KNAB priekšnieks, izbraucot no biroja iekšpagalma Muitas ielā, šķērsoja divas braukšanas joslas, kur tas ir aizliegts. Straume izvairījās no joslas, kas ved uz Vanšu tiltu, un ieņēma kreiso braukšanas joslu, lai vēlāk apgrieztos braukšanai pretējā virzienā.

KNAB maijā svinēja jurģus savās jaunajās telpās – ēkā tieši blakus Vanšu tiltam, Citadeles un Muitas ielas krustojumā. Gar namu ved trīs braukšanas joslas vienā virzienā. KNAB darbiniekiem dienesta automašīnas atļauts novietot stāvēšanai biroja iekšpagalmā, privātās automašīnas jānovieto citviet. Izbraucot no pagalma, ceļa horizontālais apzīmējums ļauj ieņemt tikai un vienīgi labo malējo joslu. Tā ved uz Citadeles ielu, kur tālāk var nonākt tikai un vienīgi uz Vanšu tilta. Tas nozīmē, ka korupcijas apkarotājiem piespiedu kārtā jābrauc uz Pārdaugavu, kur jāveic apgriešanās manevrs un atkal jāšķērso Vanšu tilts. Šādā veidā brauciens no KNAB biroja, kas atrodas turpat pie Rīgas pils, uz pilsētas centru pārvēršas krietni garākā un laikietilpīgākā braucienā.

Lai izvairītos no Vanšu tilta, KNAB priekšnieks šķērso divas joslas, kuras atdala nepārtrauktās līnijas, tādējādi pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

”Bez Tabu” izdodas sagaidīt, kad KNAB priekšnieks Straume ar dienesta automašīnu atgriežas birojā, taču viņš atsakās sniegt komentāru raidījumam, norādot, ka ir ļoti aizņemts.

Biroja pārstāvis Dāvis Sirmais norāda, ka KNAB vēl pirms ievākšanās jaunajās telpās vērsās Rīgas domes Satiksmes departamentā, lai mainītu horizontālu ceļu apzīmējumu, taču nesekmīgi. Satiksmes organizatori noraidījuši iespēju nepārtrauktās līnijas vietā uzkrāsot pārtrauktu līniju, kas no biroja iekšpagalma izbraukušajiem ļautu ieņemt arī citu braukšanas joslu.

Pēc ”Bez Tabu” vizītes KNAB tā darbinieki atkārtoti vērsušies Satiksmes departamentā ar lūgumu mainīt satiksmes organizāciju pie biroja namdurvīm. Šobrīd vēl nav zināma, kāda šoreiz būs Satiksmes departamenta nostāja, taču ”Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka arī šis lūgums, visticamāk, tiks noraidīts.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv