Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Ēķis atklāj, ko novērojis restorānā “Vairāk saules” kratīšanas laikā2

Foto-LETA

Producents un režisors Andrejs Ēķis atklāja, ka ir bijis restorānā “Vairāk saules”, kad tajā policija veica kratīšanu. RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” viņš pastāstīja tur piedzīvoto.

Plašāk pievienotajā video:

Jau vēstīts, ka otrdien policija veica kratīšanas restorānu tīklā “Vairāk saules” aizdomās par iejaukšanos kases aparātos. Policija par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā “Vairāk saules” aizturējusi četras personas.

“Vairāk saules” līdzīpašnieki Endijs Bērziņš un Mārtiņš Kalniņš trešdien žurnālistiem norādīja, ka “Vairāk saules” nekad nav izmantojuši un neizmanto iejaukšanos kases sistēmu programmatūrā, vienlaikus informējot, ka veikto kratīšanu ietekmē “Vairāk saules” piespiedu kārtā apturētās darbības dēļ jau cietis zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Tirdzniecības iekārtu uzņēmuma SIA “UCS” pārstāvis Jevgēnijs Šmitenbergs sacīja, ka “UCS” sadarbojas ar “Vairāk saules” no uzņēmuma darbības pirmsākumiem. Viņš norādīja, ka, stājoties spēkā izmaiņām normatīvajos aktos, uzņēmums “Vairāk saules” restorānu tīklā mainīja kases aparātu sistēmu atbilstoši likuma prasībām. Pēc Šmitenberga teiktā, “UCS” guvis atzinumu gan no VID, gan no piesaistītajiem neatkarīgajiem ekspertiem, ka uzņēmuma nodrošinātā kases aparātu sistēma ir droša, stabila un atbilst Ministru kabineta noteikumiem, līdz ar to viņu izbrīna, ka tiesībsargājošās institūcijas izvirzījušas apsūdzību “Vairāk saules” par kases aparātu grozīšanu.

“Pagājušā gada augustā esam veikuši nomaiņu pret aktuālo kases sistēmas versiju, kas arī tika izmantota “Vairāk saules” restorānos – attiecīgi arī mums ir jautājums, kā var grozīt kases sistēmu, kas skatīta no VID puses, gan neatkarīgo ekspertu puses. Jaunā sistēma liedz lietotājam mainīt kases aparāta konstrukcijas uzbūvi vai sistēmu. Līdz ar to man nav informācijas, ka “Vairāk saules” būtu veikuši šādas darbības,” uzsvēra Šmitenbergs.

Restorānu tīkla īpašniece SIA “Vēl vairāk saules” dibināta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Pērn “Vēl vairāk saules” strādāja ar 4,715 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 216 122 eiro apmērā.

LA.lv