Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Kokneses pusē ugunsgrēkā fermā iet bojā desmitiem mājlopu0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Ugunsdzēsēji šo otrdien, 23.oktobrī, pēc plkst.6.00 saņēmuši izsaukumu uz Kokneses pagastu, kur aizdegusies ferma. Liesmu un dūmu “ieslodzījumā” palika vairāk nekā 40 lopu. Ierodoties ugunsgrēka vietā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) izdevies glābt vien 7 mājlopus, bet pārējiem doties pakaļ degošajā fermā bijis pārāk bīstami, ziņo LNT raidījums “Degpunktā”.

Liesmas postīja ēku 840 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbos kopumā tika iesaistītas 4 autocisternas, viens ūdens vedējs un 16 ugunsdzēsēji glābēji.

Pati par sevi ferma vairs neliesmo, taču glābēji pēc tam pārcilājuši salmus un sienu, meklējot vēl kvēlojošas ogles, lai uguns neizlauztos ar jaunu spēku. Dzēšanu sākumā apgrūtinājis diezgan spēcīgs vējš un brūkošās jumta konstrukcijas.

Turklāt šajā objektā nebija ūdens ņemšanas vietas, tāpēc ūdenim nācies braukt pakaļ uz aptuveni kilometra attālumā esošo Daugavu.

Notikuma vietā “Degpunktā” sastapa arī fermas saimniekus, kuri ļoti pārdzīvo, ka zaudēts vienīgais ienākumu avots un šobrīd pastāv lielas šaubas, vai pietiks līdzekļu atjaunošanas darbiem. Drīzāk pāri palikušie lopi tiks pārdoti un mazais bizness likvidēts.

Par ugunsnelaimes iemesliem pastāv divas versijas – vai nu notikusi tīša dedzināšana, vai arī elektrības īssavienojums. Gan viena, gan otra versija šķiet ticama, jo staļļos lopi ievesti tikai pirmo dienu.

Aizdomās pat tīšu dedzināšanu vismaz viena persona būšot jāpārbauda, vēstī “Degpunktā”.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv