France’s goalkeeper Hugo Lloris (L) reacts as Sweden’s forward Ola Toivonen shoots to score during the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Sweden and France in Solna, Sweden, on June 9, 2017. / AFP PHOTO / Jonathan NACKSTRAND

Zviedrijas futbola izlase piektdien 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas A apakšgrupas spēlē savā laukumā kompensācijas laikā ar sitienu no laukuma centra izrāva uzvaru pret Franciju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Zviedri svinēja panākumu ar rezultātu 2:1 (1:1), kas viņiem ļāva kļūt par grupas līderi (video uzvaras vārti no 2:32 minūtes).

Spēles rezultāts tila atklāts 37.minūtē, kad ļoti skaistu sitienu vārtu tālajā augšējā stūrī izpildīja Olivjē Žirū, izvirzot vadībā Franciju. Tiesa, jau pēc sešām minūtēm zviedri atjaunoja neižškirtu, precīzi sitot Jimmi Durmazam, kurš ikdienā spēlē Francijas klubā “Toulouse”.

Otrajā puslaikā bija līdzīga spēle, bet mača kompensācijas laikā Francijas izlase piedzīvoja fiasko, rupji kļūdoties vārtsargam Igo Lorī. Viņš izgājienā no vārtiem nesekmīgi centās izsist bumbu, kura nonāca laukumā centrā, bet zviedru izlases uzbrucējs Ola Toivonens neapjuka, uzreiz sitot tukšos pretinieku vārtos.

Zviedrijas izlase, kas šo maču aizvadīja bez savas lielākās zvaigznes Zlatana Ibrahimoviča, kuram ir trauma, izcīnīja ceturto uzvaru sešās spēlēs.

Vēl citā šīs grupas mačā Nīderlande, pie kuras stūres pirmo maču atgriežoties galvenā trenera amatā aizvadīja Diks Advokāts, mājās ar 5:0 (2:0) sagrāva Luksemburgu, atjaunojot izredzes cīņā par ceļazīmi uz nākamgad Krievijā gaidāmo Pasaules kausa finālturnīru.

“Oranžajiem”, kā bieži dēvē Nīderlandes izlasi, vārtus guva Arjens Robens, Veslijs Snaijders, Džeordžino Vijnaldums, Kvinsijs Promess un Vinsents Jansens, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Tikmēr vēl vienā spēlē Baltkrievija savās mājās ar 2:1 (1:0) uzvarēja Bulgāriju. Mājinieki rezultātu atklāja 33.minūtē, kad Mihails Sivakovs realizēja 11 metru soda sitienu, bet 80.minūtē Pāvels Savickis pārsvaru dubultoja. Cīņas izskaņā Georgi Kostadinovs vienus vārtus atguva, tomēr Baltkrievija uzvaru nosargāja.

Pēc sešām kārtām A apakšgrupā pa 13 punktiem ir Zviedrijai un Francijai, kurām ar desmit punktiem seko Nīderlande, kamēr Bulgārijai ir vēl par punktu mazāk. Tikmēr Baltkrievijai tagad ir pieci punkti, bet Luksemburga tikusi pie viena punkta.

Tāpat piektdien tika aizvadītas arī H apakšgrupas sestās kārtas spēles.

Grupas līdere Beļģija viesos Tallinā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Igauniju, ziemeļu kaimiņiem maču noslēdzot mazākumā, jo 44.minūtē no laukuma tika noraidīts Artjoms Dmitrijevs. Tobrīd igauņi zaudēja ar 0:1, jo 31.minūtē rezultātu atklāja Drīss Mertenss, bet 86.minūtē beļģu pārsvaru dubultoja Nasers Čadli.

Vēl šajā grupā Bosnija un Hercegovina mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Grieķiju, bet Kipra viesos ar 2:1 (1:1) uzveica Gibraltāru.

Pēc sešām kārtām Beļģijai ir 16, Grieķijai 12, bet Bosnijai un Hercegovinai 11 punkti. Tālāk seko Kipra ar septiņiem un Igaunija ar četriem punktiem, bet Gibraltāra izlase zaudējusi visās spēlēs.

LETA jau ziņoja, ka piektdien B apakšgrupā Latvija savās mājās ar 0:3 (0:1) zaudēja Eiropas čempionei Portugālei, kamēr Šveice viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja Fēru salas, bet Andora savās mājās sensacionāli ar 1:0 (1:0) uzvarēja Ungāriju, nobīdot Latviju uz pēdējo vietu kopvērtējumā.

Šajā grupā līdere ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem sešos mačos ir Šveice, kurai ar 15 punktiem seko Portugāle. Attiecīgi septiņi un pieci punkti ir Ungārijai un Fēru salām, kamēr Andorai tagad ir četri, bet Latvijai trīs punkti.