Sports
Ziemas sports

VIDEO: Krievi slēpošanā atkal nesavaldās – Belorukova konkurentei sit ar nūju0


Krievijas slēpotāja Jūlija Belorukova.
Krievijas slēpotāja Jūlija Belorukova.
Foto: SIPA/SCANPIX/LETA

Distanču slēpošanā noticis vēl viens skandāls ar krievu sportistu līdzdalību. Šoreiz “izcēlās” Jūlija Belorukova, kura Pasaules kausa pēdējā posma sacensībās ar nūju centās iesist konkurentei no Zviedrijas.

Kvebekā šonedēļ norisinās sezonas pēdējais Pasaules kausa posms, piektdien sportistiem sacenšoties sprintā. Ceturtdaļfinālā dāmām neizturēja Belorukova, kura centās iesist pretiniecei Frīdai Karlsonei ar nūju.

Zviedriete, cenšoties iegūt labāku pozīciju, ļoti aktīvi ar abām rokām vicināja nūjas, kuras pāris reizes nozibēja gar Belorukovas seju. Krievu slēpotāja to nespēja izturēt, atvēzējās un ar savu nūju centās trāpīt pa zviedrites nūjām, pašu Karlsoni gan neaizskarot.

Šāda rīcība slēpošanā nav pieņemama, tāpēc sacensību žūrija Belorukovu diskvalificēja un viņas rezultātu anulēja, kamēr Karlsonei nekādas soda sankcijas netika piemērotas.

Saistītie raksti

Zviedriete pēc sascensībām sacīja, ka nav rēķinājusies, ka viņas nūjas būs tik tuvu konkurentei, taču arī negaidīja, ka krieviete atbildēs, jo sprinta sacensībās šādas situācijas nav retums. Savukārt Belorukova no komentāriem atteicās, bet viņas treneris Markuss Kramers norādīja, ka par spīti tam, ka zviedriete traucējusi Belorukovai, tā nebija tiesīga sist pretiniecei.

Karlsone pēc tam tika finālā, kur palika piektā, bet uzvarēja viņas tautiete Stīna Nilsone.

Pirms trim nedēlām ar nesavaldību izcēlās arī krievu slēpošanas zvaigzne Sergejs Ustjugovs, kurš pasaules čempionātā pēc finiša sprinta pusfinālā uzklupa norvēģim Johannesam Klēbo, kurš neapzināti krievam nogrieza ceļu. Arī šajā incidentā krievs saņēma diskvalifikāciju.

LA.lv