Reuters/Scanpix

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē ar rezultātu 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) pārspēja Dāniju, kamēr B apakšgrupā Somija ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Norvēģiju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Dāņi spēles pirmās 35 minūtes nosargāja savus vārtus neiekarotus, bet tad krievi 70 minūšu laikā sameta trīs ripas pretinieku vārtos, ieliekot pamatus uzvarai.

Vispirms Bogdans Kiseļevičs atklāja cīņas rezultātu, bet 18 sekundes vēlāk Sergejs Plotņikovs jau dubultoja krievu pārsvaru. Vēl nepilnu minūti vēlāk ar precīzu metienu atzīmējās arī Ņikita Gusevs un Krievijas izlase pārtraukumā devās ar trīs vārtu pārsvaru. Spēles trešajā trešdaļā rezultāts uz tablo palika nemainīgs un Krievija svinēja uzvaru ar 3:0.
Kristera Gudļevska kādreizējais konkurents Andrejs Vasiļevskis Krievijas izlases vārtos palika “sausā”, atvairot 21 dāņu mesto ripu.

A apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 11 punktiem četrās spēlēs ieņem Krievijai, kurai ar maksimāli iegūtajiem deviņiem punktiem trīs spēlēs seko Latvija, bet tikpat punkti četros mačos ir ASV. Ceturtā ar pieciem punktiem ir Vācija, kam ar četriem seko Zviedrija un Slovākija. Tikmēr uzreiz aiz pirmā sešinieka Dānijai ir divi punkti, bet Itālijai – viens.

Tikmēr B apakšgrupas spēlē čehi tikai pagarinājumā salauza norvēģu pretestību. Komandas pamatlaikā vārtus nespēja gūt, bet pagarinājuma otrajā minūtē Čehijai uzvaru atnesa Jans Kovāržs.
“Sauso” uzvaru Čehijas izlases vārtos izcīnīja Pavels Francouzs, uz kura sargātajiem vārtiem norvēģi meta tikai desmit reizes.