Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Krievijā novērotāji fiksē nekaunīgus vēlēšanu pārkāpumus5

Video kadrs no Facebook video.

Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās.

Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.

Nevalstiskā vēlēšanu novērotāju organizācija “Golos” (“Balss”) līdz agrai pēcpusdienai bija fiksējusi 1764 pārkāpumus, tostarp gadījumus, kad novērotājiem nav ļauts veikt savus pienākumus.

Novērot vēlēšanas devušies 33 000 brīvprātīgie no opozicionāra Alekseja Navaļnija kustības, taču bijuši gadījumi, kad viņi nav ielaisti iecirkņos. Navaļnija interneta vietne ziņo par simtiem pārkāpumu, īpaši Maskavā, Piemaskavā, Sanktpēterburgā un Baškortostānā.

Maskavā un Pēterburgā atbalsts pašreizējam prezidentam Vladimiram Putinam ir mazāks nekā citur valstī.

Opozīcijas aktīvisti arī vēsta par gadījumiem, kad policija ar autobusiem vedusi vēlētājus uz iecirkņiem, un kad nobalsojušie saņēmuši atlaižu kuponus.

Savukārt Centrālā vēlēšanu komisija paziņojusi, ka līdz šim vēlēšanu gaitā būtiski pārkāpumi neesot konstatēti.

Krievijā svētdien notika prezidenta vēlēšanas, taču visā priekšvēlēšanu kampaņas laikā tās nav radījušas kaut mazāko intrigu, jo faktiski neviens nešaubās, ka tajās kārtējo reizi uzvarēs līdzšinējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins.

Bez Putina vēlēšanās ir vēl septiņi kandidāti – Sergejs Baburins no nacionālistiskās partijas “Krievijas tautas savienība”, Pāvels Grudiņins no Komunistiskās partijas, Ksenija Sobčaka no opozīcijas partijas “Pilsoniskā iniciatīva”, Maksims Suraikins no partijas “Krievijas komunisti”. Boriss Titovs no Izaugsmes partijas un Vladimirs Žirinovskis no ultranacionālistiskās Liberāldemokrātiskās partijas.

Tomēr nevienam no šiem septiņiem kandidātiem nav reālu izredžu uzvarēt.

Pazīstamākais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs kā kandidāts vēlēšanām netika reģistrēts, jo viņam ir krimināla sodāmība lietā, kuru viņš pats dēvē par safabricētu.

Šorīt jau zināms, ka Krievijā 18.martā notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis pašreizējais valsts galva Vladimirs Putins, nodrošinot sev vēl vienu sešu gadu amata termiņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti pēc 99% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes.

Saistītie raksti

Pēc šiem rezultātiem, Putins ieguvis 76,65% balsu. Savukārt, pēc fonda “Sabiedriskā doma” aptaujas datiem, Putins saņēmis 77% balsu, bet, pēc VCIOM aptaujas datiem, 73,9% balsu.

Arī Vācijas medija “Spiegel Online” publicētajā video Facebook profilā redzams, kā vēlētāji pārkāpj vēlēšanu noteikumus, iemetot urnās vairāk nekā vienu biļetenu. Dažādās Krievijas vietās video novērošanas kamerās fiksēts, kā urnās iemet kaudzi ar biļeteniem – gan Maskavā, gan Novosibirkā. Redzams arī pavisam nekaunīgs pārkāpums – vienā no Maskavas vēlēšanu iecirkņiem kāda, visticamāk, iecirkņa dabiniece atver sava galda atvilkni un no tās izņem kaudzi ar lapām, kuras pēc tam aiziet un iemet vēlēšanu urnā.

Skatīt pievienoto video.

 

LA.lv