×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

VIDEO: Krievijā pēkšņi upe kļuvusi koši sarkana (5)

Kadrs no videoKadrs no video

Krievijas Vides ministrija trešdien likusi veikt pārbaudi par iespējamu industriālu avāriju Krasnojarskas novada ziemeļos, kur Daldikanas upes ūdens pēkšņi kļuvis koši sarkans.

Ministrija saņēmusi vietējo iedzīvotāju sūdzības “par piesārņojumu Noriļskas reģiona Daldikanā, kur nezināmas ķimikālijas upes ūdeni padarījušas koši sarkanu”.

“Atbilstoši provizoriskajai informācijai iespējamais upes piesārņojuma iemesls varētu būt Noriļskas niķeļa rūpnīcas pulpas caurules saplīšana,” teikts paziņojumā.

Kā redzams aktīvistu tīmeklī izvietotajās fotogrāfijās, ūdens Krievijas ziemeļu upē, kas tek cauri mežu apvidum, ir koši sarkanā krāsā.

Uzņēmums “Norilsk Nickel”, kas ir pasaulē lielākais niķeļa un palādija ražotājs, apliecināja, ka ir redzēti attēli, tomēr uzstāja – nav nekādu liecību, ka uzņēmumā būtu notikusi noplūde.

“Mūsu filiāle reģionā nevar apstiprināt, ka būtu notikusi rūpniecisko atkritumu noplūde vai nejauša izmešana, kas varētu ietekmēt situāciju Daldikanas upē,” teikts “Norilsk Nickel” paziņojumā.

Kalnrūpniecības gigants apliecināja, ka uzrauga situāciju un ir nolēmis uz laiku apturēt ražošanu vienā no tā rūpnīcām.

“Norilsk Nickel” arī izplatījis fotogrāfijas, kas esot uzņemtas trešdien un kurās redzams, ka “upes krāsa šodien neatšķiras no parastās situācijas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Satelīti gaisā karājas simtiem. Tikai nav neviens video, no kuras vietas konkrēti sākas šī sarkanā krāsa upē. Sviests, ne raksts.

  2. Tukša informācija, nekādu konkrētu faktu. Tā, es tagad uzrakstīšu kādā krievu “ziņu” portālā, ka Daugava palikusi spilkti zaļa. Mhm..

  3. Tur tek visu to mocekļu asinis, kas gulstas uz krievu sirdsapziņas.

  4. Pūķins varēs gausties, ka amīši(tramps)piečurājuši…

  5. Ja jau bildēts no kosmosa, kāpēc neparāda,
    no kuras vietas sākas krāsainais ūdens ?
    Bezsatura bilde.

Draugiem Facebook Twitter Google+