×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

VIDEO: Krievijas deputāts agresīvi uzvedas EDSO parlamentārajā asamblejā (47)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Autors – Saeimas deputāts Edvīns Šnore,Latvijas delegācijas vadītājs EDSO PA

Šī gada EDSO parlamentārās asamblejas [EDSO PA] vasaras sesija 11. jūlijā noslēdzās ar skandālu. Skaļi cērtot durvis, sēžu zāli pameta Krievijas delegācijas pārstāvji. Viņus neapmierināja asamblejas pieņemtās rezolūcijas, kurās tika nosodīta Krievijas politika.

Simboliski, ka šogad EDSO PA sesija notika Vācijas Bundestāgā. Jau sēdes sākumā Krievijas pārstāvis Oņiščenko klātesošajiem parlamentāriešiem no 57 EDSO dalībvalstīm daudznozīmīgi norādīja, ka nevajagot aizmirst, ka “virs ēkas, kurā mēs atrodamies, 1945. gadā tika uzvilkts manas valsts karogs”.

Šis arguments gan nemainīja klātesošo kritisko viedokli pret Krievijas politiku šodien. Zviedrijas, Latvijas, Lietuvas u.c. valstu parlamentāriešu parakstītajās rezolūcijās Krievija tika aicināta pārtraukt nelikumīgo Krimas okupāciju, izbeigt cilvēktiesību pārkāpumus un minoritāšu diskrimināciju. Neskatoties uz Krievijas mēģinājumiem izņemt no EDSO PA darba kārtības tai netīkamās rezolūcijas, tās tomēr tika liktas uz balsošanu un vienbalsīgi pieņemtas. Krievijas protestam nepievienojās neviens no klātesošajiem EDSO dalībvalstu deputātiem.

Redzot, ka lietas neiet tā, kā gribētos, Krievijas deputāti sāka izturēties klaji izaicinoši un rupji. Viņi apsūdzēja sēdes vadītāju un klātesošos politiskā korupcijā un sazvērestībā pret Krieviju. Brīdī, kad uzstājās Ukrainas deputāte Krievijas delegācijas vadītājs, Valsts domes priekšsēdētāja vietnieks Pjotrs Tolstojs rādīja viņai provokatīvus žestus, imitējot šaušanu runātājas virzienā.

Tradicionāli Krievija izmanto EDSO PA tikšanās, lai cita starpā apsūdzētu Latviju – par nepilsoņiem, izglītības reformu utt. Šoreiz Latvija tika likta mierā, jo tam vienkārši, šķiet, neatlika krievu deputātu laika un enerģijas. Teju visas viņu uzstāšanās tika veltīta tam, lai atkautos no klātesošo kritikas.

Pēc sēdes Krievijas deputāts Slutskis savas valsts medijiem pārsteidzošā kārtā klāstīja, ka šogad kopējā atmosfēra EDSO PA esot bijusi draudzīgāka Krievijai, nekā citus gadus. Mani novērojumi gan liecina par pretējo. Nevar nepamanīt tendenci, ka starptautiskajā arēnā ticība Maskavai būtiski mazinās un sabiedroto skaits rūk.

Tagad Krievijas delegācijas vadība apsverot domu pamest EDSO PA pavisam. Krievija jau nepiedalās Eiropas Padomes parlamentārajā asamblejā. Maskava dzen sevi ar vien dziļākā stūrī. Pēc neveiksmīgās sēdes jau minētais Tolstojs publiski piedraudēja, ka rēķināties ar Krievijas viedokli viņš EDSO PA “piespiedīšot”. Interesanti, kā? Ar spēku? Tā vien šķiet, ka spēks kļūst par vienīgo argumentu Krievijas arsenālā, kas vēl strādā. Taču tikai pret tiem, kas ir mazāki, vājāki un nav NATO.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Ko gan citu var gaidīt no utainajām mongoļu aborta atliekām.vaņkaz kā jau vaņkas.

 2. ja kas nav pa prātam krievu mežoņiem šie sāk jukt prātā .

 3. Krievijā zog vairāk.

 4. = Pēc neveiksmīgās sēdes jau minētais Tolstojs publiski piedraudēja, ka rēķināties ar Krievijas viedokli viņš EDSO PA “piespiedīšot”. Interesanti, kā? Ar spēku? Tā vien šķiet, ka spēks kļūst par vienīgo argumentu Krievijas arsenālā, kas vēl strādā. Taču tikai pret tiem, kas ir mazāki, vājāki un nav NATO.”=
  Cik nesen bija lozungs ”tankus un zābakus mazgāsim Atlantijas okeānā”. Tas paliek spēkā un EDSO PA – pļāpātava nav vajadzīga Krievijai, ja neklausa to …Prasība var būt viena :
  Tā kā EDSO PA cepures nost un uz celīšiem pielūgties , jā un pēršanai izdod kādus peramos zēnus ( ukraiņus, baltiešus pat somus un poļus…)

 5. Prieks par krieviju, ka neļauj p.e.d.e.r.s.t.i.e.m kāpt sev uz galvas!

 6. Impēriskais sifiliss, ar ko no mongoļiem-tatāriem inficējies kremlis, nepadodas ārstēšanai.

 7. pārtraukt nelikumīgo Krimas okupāciju, izbeigt cilvēktiesību pārkāpumus un minoritāšu diskrimināciju.
  ==
  un kā ar minoritāšu diskrimināciju Latvijā? ko? Krimā darbojās skolā 3 valodās (ukraiņu, tatāru un krievu), un tas ir minoritāšu diskriminācija, bet Latvijā slēdz krievu skolas un tas ir nu ļo-oti demokrātiski! LIEKUĻI!

  • Вот именно! Не в бровь, а в глаз! Atbildēt

   !!!

  • Latviski saka “manas domas”. Tu lieto krievu vārdu kārtību. Skic, draņķi!

  • ka krievi Latvijā NAV mazākumtautība,bet gan PSRS laikā noziedzīgi iesūtīti kolonisti un uz viņiem nav attiecināmas mazākumtautību tiesības un privilēģijas.Nevar 140 miljoni krievu būt mazākumtautība valstī,kuras pamattauta ir nepilni 2 mljoni.Nevar tie nepilnie 2 miljoni nodrošināt 140 miljoniem komfortablu dzīvošanu,tiem ignorējot vietējos likumus.Tā NAV NEKUR PASAULĒ!!!!

   • Не наду пудрить мозги и выкручиваться! Нигде в мире нет и статуса Алиенс! Atbildēt

    !!

 8. Krievu Vanka snapsu apsadzeries,vajadzeja aizvest uz atskurbtuvi,nevis ka mikstcauliem noskatities.

 9. nu bet iedodiet vienam mērkaķim ne granātu,bet atombumbu. viņš lauvu praidam noteikumus diktēs. nebūtu bumbas lauvu bars no mērkaķa pusminūtes laikā atstātu tik galvaskausu un kaulus.

  • Смешно. Вы вот кто угодно, но только не львы. Так, моськи паршивые из подворотни. Atbildēt

   !!

   • Un Jūs, cienījamais kiriļicā rakstītājs, ar saviem jancīgajiem tekstiem gandrīz pie katra komentāra esat kā fakta apstiprinājums rakstā norādītajiem apstākļiem un norādītās tautas pārstāvju inteliģences kapacitātei. 😉

    • Да? И чем же так плохи мои тексты?! Не надо льстить себе, ваш собственный интеллектуальный уровень ничуть не выше! Atbildēt

     !!

    • А какой интеллектуальный уровень показал ваш Шноре, когда обозвал весь русский народ вшами?! Atbildēt

     ?!!!

    • А что вы скажете про твит Дана Селедниекса, в котором он обозвал всех русских «недочеловеками»?! Atbildēt

     Eto samij nastojashij nacizm!!!

     • tu,grafist,pats to savu necilvēciskumu ik solī nedemonstrētu,tad nevienam arī nebūtu pamata tā domāt par jums visiem.Nez ko gan tā latgaļu ģimenīte Dieva priekšā bija nogrēkojusies,ka viņu meitai lika par vīŗu izvēlēties absolūti stulbu lielkrievu šovinistu?

     • То есть, да здравствует латышский нацизм, а всех «недочеловеков» - в печку! Так что ли?!!!!

      !?

     • А в чём конкретно, проявляется моя, так называемая, нечеловечность, а?!

      ??

 10. Ko gan citu no tiem varēja sagaidīt. Mēs jau to ”lielo kultūru”, diemžēl, esam spiesti skatīties katru dienu arī tepat Rīgā. Vismaz arī kaut ko labu Saeima ir izdarījusi, jo ievēlējusi par šīs svarīgās delegācijas vadītāju tieši Edvīnu Šnori.

 11. Krievu imperiālisti drošvien bija piedzērušies.

 12. Vēl jau futbols nav beidzies, viss sāksies pēc 15 jūlija,sāksies bīstams laika posms, nevar zināt,kurā virzienā miera nesēji dosies.

 13. Vēl viens pierādījums šo indivīdu kultūras līmenim. Kad nav argumentu, tad rupjības. Tik vienkārši. Gan EDSO PA, gan uz ielas. Un ne tikai viņu dzimtenē, bet visur, kur viņi ir.

  • Ой, а на себя посмотреть не хотите? У этого шнурка вашего, где культура была, когда он целый народ оскорблял?! Atbildēt

   !!

   • un kā tad ar savas it kā brāļu tautas Ukrainas mūžīgo lamāšanu un apvainošanu Krievijā? Tas jau sāk līdzināties uzmācīgai idejai – kā ieslēdz Krievijas TV, tā lamā un nonievā uz pēdējo ukraiņus. Kur tad tur tā kultūra? Un kur ir jūsu kultūra, kad spraucaties ar savu valodu visur un vienmēr?

    • Так не смотрите российское, смотрите украинское. Там такой «культуры» в разы больше! Atbildēt

     !!

 14. Tas tikai pierāda to ka to tautiņu neuzvarēt. Tur nav ne kripatas no inteliģences un cilvēcības. Mežoņi arī antīko Grieķiju sagrāva.
  Tā kā varat baudīt šo īso miera laika mirkli. Mēs dzīvojam unikāla un ļoti retā vēstures laika posmā, kad pasaulē ir relatīvs miers.

  • dienas ir skaitītas. Mērkaki lēkās un kritīs ar insultu.

  • krievi nav jau nekādi mežoņi,kā goti. rakstnieki,gleznotāji-viss ok. bet tagad krievijā krievu tikpat kā nav. ir,kā viņi paši saka-bidlo. laikam kaujamie auni. prezidents puķins panāks,ka vai nu pasaule kļūs neapdzīvojama,vai ar krievija būs maskavas apgabala robežās.

   • Сам ты быдло! Тебе же было сказано. Зачем нам такой мир, если в нём нет России!? Atbildēt

    !!

 15. Šinī video agresīvi uzvedās tā ,,dāma,, ,spriežot pēc akcenta, latvānijas zirnīšu pārstāve, kurai iespējams labi maksā gejropas liberasti, lai pašiem nebūtu jārāda savas liekuļainās sejas!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+