Sports
Citi sporta veidi

VIDEO: Kubiešu tīnis satricina vieglatlētikas pasauli0

foto: REUTERS/LETA

Kubiešu tāllēcējs Huans Migels Ečevarrija, kuram ir tikai 19 gadi, svētdien Stokholmā Dimanta līgas sacensībās veica tālāko lēcienu pēdējo 23 gadu laikā.

Stokholmas olimpiskajā stadionā Ečevarrija svētdien aizlēca 8,83 metru tālu, kas tikai par 12 centimetriem atpaliek no amerikāņa Maika Pouela pasaules rekorda.

Tiesa, Ečevarrijam šis rezultāts netiks ieskaitīts kā personīgais rekords un tas netiks atzīts par oficiālu, jo lēciena brīdī bija pārāk liels pavējš (2,1 metrs sekundē maksimāli atļauto 2,0 vietā).

Kubietis martā kļuva par pasaules čempionu telpās.

Otro vietu šajās sacensībās ar 8,39 metriem izcīnīja amerikānis Džefs Hendersons, kamēr trešais ar 8,25 metriem bija Dienvidāfrikas Republikas sportists Luvo Manjonga, kurš pērn kļuva par pasaules čempionu.

“Šajās sacensībās mans mērķis bija izlēkt 8,50 metrus tālu, tomēr nemaz nenojautu, ka spēju sasniegt tik labu rezultātu, kā tas izdevās šodien,” norādīja Ečevarija, kura personīgais rekords gan joprojām paliek 8,53 metru līmenī. “Es nedomāju par deviņu metru sasniegšanu. Man būs jāstrādā ļoti smagi, lai ko tādu sasniegtu, tā ir neizsakāmi augsta barjera.”

Tikmēr 400 metru barjerās lielisku sniegumu svētdien turpināja demonstrēt Kataras skrējējs Abderrahmans Samba, kurš otro reizi divu nedēļu laikā uzlaboja personīgo un vienlaikus arī Āzijas rekordu, finišēdams pēc 47,41 sekundes. Otrais atkal palika pašreizējais pasaules čempions Kaštens Vārholms no Norvēģijas (47,81 sekunde).

Pašlaik 22 gadus vecais Samba uzvarējis visās četrās Dimanta līgas 400 metru barjerotā skrējiena sacensībās šosezon.

Savukārt diska mešanā sezonas labāko rezultātu uzstādīja jamaikietis Fredriks Dekress (69,67 metru), kamēr to pašu 5000 metru skrējienā paveica Etiopijas sportists Selemons Barega (13 minūtes un 4,05 sekundes) un 100 metru barjerās to izdarīja arī olimpiskā čempione Brianna Maknīla no ASV (12,38 sekundes).

Tikmēr 200 metru skrējienā uzvaru guva pasaules čempions Ramils Gulijevs (19,92 sekundes), kamēr 100 metru sprintā sievietēm nepārspēta palika britu skrējēja Dina Ešera-Smita (10,93 sekundes).

Stokholmā svētdien norisinājās Dimanta līgas sestais posms no kopumā 14 iecerētiem. Nākamo reizi planētas vadošie vieglatlēti šajās sacensībās sacentīsies 30.jūnijā Parīzē.

LA.lv