Ekonomika
Īpašums

VIDEO. Kur pazudis īpašums? Ģimene Smiltenē brīnās par greiziem kadastra datiem0

Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video You Tube.

Kad pēdējo reizi ieskatījāties kadastra mājas lapā internetā? Var izrādīties, ka guļat gultā, bet puse no tās nemaz neatrodas jūsu īpašumā. Ar teju šādu problēmu saskārusies kāda ģimene Smiltenē. Tai šobrīd nav skaidrs, cik tad daudz teritorijas viņiem patiešām pieder, vēstī LTV raidījums “4.studija”.

Ruta raidījumam pastāstīja, ka pērn viņu īpašumā ieradušies pļāvēji no vietējās domes, kuri nopļāvuši daļu no viņiem piederošā zemesgabala. “Nu, labi! Nopļāva – paldies viņiem! Bet šogad atkal nopļāva.”

Sarunā ar paziņu no domes Ruta noskaidroja, ka interneta vietnē “kadastrs.lv” esot redzams, ka nopļautais zemesgabals nemaz nepiederot Rutai. Tad Ruta pati ķērusies pie “kadastram.lv” pārbaudes un secinājusi, ka tur redzamais nebūt nesakrīt ar to, kas atbilstoši Zemesgrāmatas datiem pieder viņai ar vīru.

Rādot uz savu šķūnīti, Ruta saka, ka kadastra vietnes datos tas ir pazudis.

“Šeit man ir arī kurtuve, kas vienmēr apkurinājusi mums māju, bet tā man ar vairs nepieder…Tikpat labi var atnākt dome un pieprasīt: jauciet nost! Izrādās, man nav arī verandas augšā mājā, kas nav kadastrā!”

Saistītie raksti

Skatoties “kadastrs.lv” datus sanāk, ka Rutai ar vīru daļa no zemesgabala un pat mājas nemaz nepieder. “Tāpēc jau tā dome te nāk un pļauj,” stāsta Ruta.

Tomēr visām būvēm, kas redzamas dabā būtu jābūt redzamām vietnē arī “kadastrs.lv”, noskaidroja “4.studija”. Taču, salīdzinot Rutas zemesgabala esamību “uz papīra” un reāli dabā, redzams pretējais.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv