Latvijā
Novados

VIDEO. Kurzemes reģiona policijā trūkst darbinieku – jāstrādā pa diviem5

Ekrānuzņēmums.

Valsts policijai Kurzemes reģionā šobrīd trūkst darbinieku – nav nokomplektēti vairāk nekā 10 % štata vietu, kas esošajiem darbiniekiem ikdienā rada papildu slodzi, vēstī Kurzemes Televīzija. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes jaunais priekšnieks Indulis Blīgzna apņēmies noskaidrot kadru trūkuma iemeslu, kā arī to novērst, uzlabojot darba vidi un motivējot jauniešus izvēlēties policista profesiju.

Visvairāk trūkstot darbinieku Kurzemes Ceļu policijā – seši, jo daļa darinieku devušies pensijā, bet daļa pārgājusi strādāt citā struktūrvienībā. Vēl darbinieku trūkums jūtams konvojēšanas daļā un Ventspils iecirknī.

Saistītie raksti

“Arī kriminālpolicijā ir šīs vakantās vietas – kādi 5% no vakantām vietām, un tiešām ir grūti šos darbiniekus nokomplektēt. Vienam darbiniekam tādēļ tiek uzdots pildīt vakantās vietas darbu. To ko jādara diviem, dara viens,” pastāstīja VP KRP Kriminālpolicijas priekšnieks Rimants Kārkliņš.

Tomēr neskatoties uz daudzajām tukšajām vakancēm, Liepājas iecirnis pērn ieņēma otro vietu Latvijā atklāto noziegumu skaita ziņā. “Mēs maksimāli darām visu, lai nodrošinātu jebkuru lūgumu no policijas puses – tiek maksimāli ātri reaģēts un apkalpots. Tā kā tajā pozīcijā šobrīd problēmu nav,” uzskata Blīgzna. Viņš piebilda, ka cilvēkos ir jārada vēlme kļūt par policistu, uzticību policijai kā tādai un tas esot arī no tiem, kas jau strādā policijā.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv