×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. marts, 2018
Drukāt

VIDEO. Kurzemes reģiona policijā trūkst darbinieku – jāstrādā pa diviem (5)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Valsts policijai Kurzemes reģionā šobrīd trūkst darbinieku – nav nokomplektēti vairāk nekā 10 % štata vietu, kas esošajiem darbiniekiem ikdienā rada papildu slodzi, vēstī Kurzemes Televīzija. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes jaunais priekšnieks Indulis Blīgzna apņēmies noskaidrot kadru trūkuma iemeslu, kā arī to novērst, uzlabojot darba vidi un motivējot jauniešus izvēlēties policista profesiju.

Visvairāk trūkstot darbinieku Kurzemes Ceļu policijā – seši, jo daļa darinieku devušies pensijā, bet daļa pārgājusi strādāt citā struktūrvienībā. Vēl darbinieku trūkums jūtams konvojēšanas daļā un Ventspils iecirknī.

“Arī kriminālpolicijā ir šīs vakantās vietas – kādi 5% no vakantām vietām, un tiešām ir grūti šos darbiniekus nokomplektēt. Vienam darbiniekam tādēļ tiek uzdots pildīt vakantās vietas darbu. To ko jādara diviem, dara viens,” pastāstīja VP KRP Kriminālpolicijas priekšnieks Rimants Kārkliņš.

Tomēr neskatoties uz daudzajām tukšajām vakancēm, Liepājas iecirnis pērn ieņēma otro vietu Latvijā atklāto noziegumu skaita ziņā. “Mēs maksimāli darām visu, lai nodrošinātu jebkuru lūgumu no policijas puses – tiek maksimāli ātri reaģēts un apkalpots. Tā kā tajā pozīcijā šobrīd problēmu nav,” uzskata Blīgzna. Viņš piebilda, ka cilvēkos ir jārada vēlme kļūt par policistu, uzticību policijai kā tādai un tas esot arī no tiem, kas jau strādā policijā.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kurzemi esmu izbraukājis krustām -šķērsām,apbraucis tai apkārt un ,pieņemu,ka labi iepazinis.Taču,kas tas par kroplu “kurzemes reģionu”tā arī neesmu varējis noskaidrot.Varbūt un visticamāk ,ka tāda apdzīvota vieta nemaz nav,bet pastāv tikai slimās galvās.

  2. Smaziniet “krājkasīšu” ar radaiem skaitu uz ceļiem, un kazi, arī vajadzīgākām lietām pietiks.

  3. Bijušais policists Atbildēt

    Atbilde ir vienkārša – policija sastāv no ietekmes grupējumiem, kas sadala amatus starp savējiem. Ne spējīgie ne zinošie tur nav vajadzīgi. Nostrādāju tur daudzus gadus un vēl pēc gadiem to no sirds nožēloju.

  4. Tas tādēļ ,ka policijā pilns ar bābām jāstrādā ne tikai tukšo štata vietā, bet arī šo bābu vietā,kas nespēj fiziski pildīt sev uzliktos pienākumus.Policijā nav kā armijā spēlītes spēlēt, policijā viss notiek pa īstam.

  5. Ventspilī Lembergs ir ieinteresēts,lai būtu mazāk policistu,jo tie traucē viņa oligarha aktivitātes.Un Ventspils Domes ēkas sānu siena ir ar noplukušu krāsu. Turklāt policistam jāveic arī tulka funkcijas,visbiežāk no krievu jeb okupantu valodas

Draugiem Facebook Twitter Google+