Sports
Basketbols

VIDEO: Lasmanis kļuvis par 3×3 basketbola individuālā pasaules ranga līderi0


Latvijas 3×3 basketbola izlase.
Latvijas 3×3 basketbola izlase.
Foto: Kārļa Lasmaņa “Instagram” konts

Latvijas 3×3 basketbola komandas “Rīga Ghetto Basket” spēlētājs Kārlis Lasmanis kļuvis par pasaules individuālā ranga līderi, tātad pasaulē labāko sava sporta veida pārstāvi, apsteidzot serbu Dušanu Bulutu, kurš bija pirmais līdz šim.

Lasmanim pēc veiksmīgi aizvadītā Debrecenas “Masters” posma, kurā viņa pārstāvētā komanda ieņēma otro vietu, tagad ir 1 615 040 punkti, kamēr Buluts iekrājis 1 588 120 punktus. Trešo vietu ar 1 545 840 punktiem ieņems cits serbs Stefans Kojičs, kamēr ceturtais ir Lasmaņa komandas biedrs Nauris Miezis, kuram ir 1 532 400 punkti.

Savukārt labāko desmitnieku noslēdz Agnis Čavars, bet 16.vietā pasaules rangā ir Edgars Krūmiņš, arī viņiem spēlējot “Rīga Ghetto Basket” komandā.

Vēl labāko simtniekā ir Artūrs Strēlnieks (54.vieta), Armands Ginters (74.) un Roberts Pāže (89.), kamēr Mārtiņš Šteinbergs un Armands Seņkāns ieņem attiecīgi 114. un 149.pozīciju.

Lasmanis šosezon ir rezultatīvākais spēlētājs Pasaules tūrē, kā arī izpildījis visvairāk triecienus grozā no augšas.

Patlaban 25 gadus vecais basketbolists vidēji spēlē izcēlies ar 7,2 punktiem, kā arī 11 reizes triecis bumbu grozā no augšas.

Spēlētājs 2017.gadā ar Latvijas 3×3 basketbola izlasi izcīnīja uzvaru Eiropas kausā, bet kopš tā laika viņa karjera šajā sporta veidā sasniegusi jaunas virsotnes – Dohas un Prāgas “Masters” turnīros šosezon izcīnītas uzvaras, abos turnīros nopelnot vērtīgākā spēlētāja balvu.

Tāpat spēlētājs šosezon Pasaules kausa finālā izcīnīja sudraba godalgu.

Saistītie raksti

Savukārt cīņā par atlēkušajām bumbām labākā spēlētāja godu izpelnījies Lasmaņa komandas biedrs Agnis Čavars, kopumā savācot 135 atlēkušās bumbas, bet vidēji mačā tas viņam izdevies 5,9 reizes.

3×3 basketbols iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā, kura Latvijas komanda reāli pretendē uz dalību vēsturiskajās pirmajās olimpiskajās sacensībās.

LA.lv