Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Latgalē ģimenei nodeg māja: otrais stāvs iegruva, liesmas plosījās…0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Linužu ģimeni Malnavas pagastā Krievija pierobežā piemeklējusi liela nelaime. Dažu minušu laikā nācies aptvert un pieņemt, ka jāatvadās no dzimtas mājām. To nopostīja ugunsgrēks. Bez pajumtes un bez iedzīves palikusi ģimene, kurā aug divi mazi bērni, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Tajā dienā Mārīte, kurai ir gultas režīms un nav iespēju patstāvīgi pārvietoties, gulējusi vienā no istabām un pēkšņi sajutusi kodīgo dūmu smaku. Pēc neilga laika, kad sievietei vairs nebija ko elpot, viņa saukusi palīgā vīru Aleksandru. Ienākot telpā, Aleksandrs pamanījis, ka elektrības vads, kas atradās Mārītei virs gultas, bija apkvēpis un jau kūpēja.

Aleksandrs izvedis ārā sievu un gaidījis ugunsdzēsējus. Tuvākais ugunsdzēsēju depo atrodas aptuveni 10 kilometru attālumā no viņu mājas. Glābēji esot atbraukuši novēloti.

Dzēšanas darbu laikā noticis ēkas otrā stāva nogruvums, un tajā brīdī ģimene zaudējusi pēdējas cerības glābt īpašumu. Par laimi mediķu palīdzība nevienam nebija vajadzīga. Divi mazgadīgie bērni, kuru istabas arī izdega, tobrīd atradušies bērnudārzā Rēzeknē, bet Aleksandra dēls – darbā.

Neskatoties uz pārdzīvojumiem, Aleksandrs ir apņēmības pilns atjaunot namu, bet ir vajadzīgi būvmateriāli. Tas izmaksās dārgi. Ģimenei tik daudz naudas neesot, lai pie tiem tiktu.

Šobrīd ģimene mitinās nelielajā mežstrādnieku vagoniņā, ko atvedis kāds ģimenes draugs. Visu telpu aizņem sildītājs un gulta, kur guļ smagi slimā Mārīte.

Kārsavas pašvaldība palīdzējusi ģimenei ar dažādām mantām, drēbēm, padāvāts arī neliels materiāls pabalsts. Nelaimē nonākušajiem var palīdzēt ikviens, ziedojot līdzekļus vai būvmateriālus. Ar katru zvanu uz telefona numuru 90067088 tiks ziedots 1,42 eiro, informēja “Degpunktā”.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv