×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

VIDEO: Latvija atsaka pusaudzim no Gambijas; somu sakrāmēšanai dod mēnesi (5)

Kadrs no videoKadrs no video

Drīz apritēs gads, kopš Latvijā ieradās tolaik vēl tikai 16 gadus vecs puisis no Gambijas – Abduls Jallovs. Visu šo laiku turpinājusies viņa audžumammas cīņa par iespēju puisim palikt Latvijā un uzaugt viņas ģimenē. Nu Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) pieņēmusi gala lēmumu – līdzko Abdulam apritēs 18 gadu, viņam Latvija jāpamet. Tas notiks nākamā gada martā. Somu sakrāmēšanai viņam dos tikai mēnesi, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Pats Abduls drīz Vecpiebalgā sāks jauno mācību gadu, kurā otro reizi ies 10. klasē. Tomēr vai viņam būs ļauts to arī pabeigt, joprojām nav droši zināms.

“Tas ir ļoti smagi. Viņam nav līdzekļu, radinieku, neviena cilvēka. Uz kurieni viņš lai iet un ko dara? Skaidrs, ka savā valstī viņš atgriezties nevar,” saka puiša audžumamma Daina Ziļeva.

Gambietis šurp atbrauca, cerību spārnots, ka izdosies sportista karjera. Futbola skola “Metta” caur internetu novērtēja viņa spējas kā pietiekami labas, lai dotu iespēju, un puikam tā bija lielā iespēja. Viņš stāsta, ka apzaga patēvu, norēķinājās ar starpniekiem un caur Ēģipti nonāca Latvijā, bet jau pēc dažiem treniņiem pusaudzim pateica: “Paldies, vari braukt mājās.”

Audžumammai viņš stāsta – ja atgriezīsies, patēvs ar viņu izrēķināšoties. Dienestus tas nepārliecina. “Mēs un arī tiesa neesam saskatījuši, ka pastāvētu reālās briesmas viņa dzīvībai. Mēs neesam spējuši pārliecināties, ka tādi fakti pastāvētu, kā viņš saka,” norāda PMLP pārstāvji.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. MORĀLE -nevajag zagt ! Sanāk ka LATVIJA ir Nozieguma atbalstītāji !

  2. 16 gados, apzadzis tuvinieku, kas viņi audzinājis, melojis futbolskolai – un kas notiks, ja būs gadi 30?

  3. Tikai tāda neliela nianse ,viņš nāk no bijušās Kurzemes kolonijas tikpat kā mūsējais. Vājā vieta ir tā zādzība ,bet tad jājautā ,kāpēc Gambija neprasa viņu izdot?

  4. Vins ir gatavs uz visu! Pat apzaga patevu. Mums te tadu vajag???

  5. Gadi viņam pie 30, tā vismaz izskatās. Un principā nav neviena iemesla, lai viņš paliktu šeit. Patēvs? Bet par zādzību jau jāatbild tā vai tā. Ja mūsu jaunietis šeit ko nozagtu un slēptos Āfrikā, būtu ok?

Draugiem Facebook Twitter Google+