Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: “Latvija.lv” lietošana beidzas ar naudas sodu un apķīlātu automašīnu2


Mana Latvija.lv
Mana Latvija.lv
Publicitātes foto

Tā kā viedtālrunis mūsu rokās ir kļuvis par “universālo kareivi”, kurā ir visa mūsu sociālā dzīve, fotogrāfijas, dokumenti un pat naudas maks, arī valsts mudina savus pakalpojumus izmantot elektroniski.

Gan jau ikvienam vismaz reizi dzīvē ir bijusi saskare ar vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu “Latvija.lv”.

LNT Ziņu TOP10 rīcībā ir reāls stāsts, kas liek jautāt, – vai dzīvē viss ir tik skaisti, kā uz papīra, un vai digitālā Latvija patiesībā joprojām nav analoga, kurā svarīga papīru, zīmogu un parakstu kaudze?

Raidījums šonedēļ pētīja, kāpēc “Latvija.lv” lietošana beidzas pavisam absurdi, – ar pamatīgu naudas sodu, apķīlātu automašīnu, draudiem bloķēt kontus bankās un ziņošanu darbavietai?

Pagājušā gada sākumā Diānas īpašumā nonāca mantota vasarnīca Saulkrastos. Tajā neviens nav deklarēts un arī nedzīvo, tāpēc ir jāmaksā paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis.

Lai par īpašuma lietām saņemtu ziņas no Saulkrastu pašvaldības, tās darbinieki Diānai ieteica rakstīt iesniegumu, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu “Latvija.lv”. Iesniegumā vasarnīcas jaunā īpašniece norādīja, ka saziņai faktiski sasniedzama nevis deklarētajā, bet citā dzīvesvietā.

Visu iepriekšējo gadu no Saulkrastu domes Diāna faktiskās dzīvesvietas pastkastē saņēma dažādas vēstules, pēdējā saņemta šogad – par 300 eiro nodokļa maksājumu. Tas liecinājis, ka domei ir iespējas ar viņu sazināties.

Tomēr kādā pavasara dienā Diāna saņēma zvanu no dzīvesbiedra, kurš Ceļu satiksmes drošības dienestā (CSDD) lūkoja auto nobraukumu un atklāja, ka spēkratam tiesu izpildītājs uzlicis liegumu. Liels bija šoks, pie tiesu izpildītāja uzzinot, ka 109 eiro lielu parādu prasa piedzīt Saulkrastu novada dome.

“Ja es divu dienu laikā nesamaksāju šo parādu, tā summa pieaug līdz 130 eiro, man var apķīlāt kontus un ziņot manai darba vietai,” LNT TOP10 stāstīja sašutusī Diāna.

LA.lv