Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
8. marts, 2016
Drukāt

VIDEO: Latvijā pirmā sieviete – kravas autovedēja vadītāja (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Automašīnu transporta un loģistikas kompānijas “Kurbads” autovadītāju skolā autovadītāja-ekspeditora profesiju apgūst Sigita Jākobsone, kļūstot par pirmo sievieti Latvijā pie autovedēja stūres.
 
Jau tagad Sigita dodas garos izbraukumos uz dažādiem punktiem Eiropā kopā ar vīru Renāru Jākobsonu, kurš ir viens no prasmīgākajiem un pieredzes bagātākajiem “Kurbads” autovadītājiem.
 
“Renārs aicināja kļūt par kolēģi un doties kopā reisos jau vairākus gadus atpakaļ. Sākumā neuztvēru to nopietni, bet pēc ilgāka apdomāšanās mirkļa sapratu, ka varētu to darīt,” stāsta Sigita Jākobsone, kura pagaidīja, kad izauga bērni un pieņēma izaicinājumu, kā galveno pamudinājumu uzskatot iespēju būt kopā ar vīru arī darba laikā.
 
Kravas auto vadītāja profesijas darba specifikas dēļ vēsturiski tiek uzskatīta par īstenu vīrieša arodu. Sigita uzskata, ka sievietēm nav priekšrocību šajā profesijā, bet tas neattur pieņemt izaicinājumu un, pirmkārt, pierādīt pašai sev varēšanu. “Ar augstpapēžu kurpēm kravas auto vadīt ir neiespējami, sievišķīgās lietas ir jāatstāj brīvdienām,” nosmej Sigita.
 
Sigita pēc kompānijas “Kurbads” datiem ir vienīgā sieviete profesijā autovadītāja-ekspeditore Latvijā pie autovedēja stūres, arī Eiropas ceļos kā autovedēja vadītāja Sigita pie stūres izpelnās pastiprinātu kolēģu uzmanību un atbalstu.
 
Kāda ir Sigitas atbilde uz mūžseno jautājumu: Kurš ir labāks auto vadītājs – vīrietis vai sieviete?
 
“Neuzskatu, ka vīrieši ir labāki autovadītāji. Vīrieši reizēm izpilda nepamatoti bīstamus manevrus uz ceļa. Zinu sievietes, kuras ļoti labi vada gan vieglos, gan kravas auto. Nav nozīme – vīrietis vai sieviete, galvenais faktors ir cilvēka raksturs. Sievietes var būt līdzvērtīgas vīriešiem, konkurēt, varbūt pat labāk braukt.”
 
Sievietēm astotajā martā Sigita novēl uzdrošināties sasniegt jaunus apvāršņus un nebaidīties mesties piedzīvojumos!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš tad vairāk izdara bīstamu manevru uz ceļa, lielākoties tās ir sievietes, ne visas bet ir.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+