Kultūra
Mūzika

VIDEO. Latvijas izcilākie dziedošie aktieri ievada Ziemassvētku noskaņās ar dziesmu “Karameles”0

Publicitātes foto

Sākot ar 9. decembri Kuldīgas kultūras centrā, skatītāji tiek gaidīti uz jauno koncertprogrammu “Tenoru Jaunais gads”, lai kopā izbaudītu Ziemassvētku noskaņu un sagaidītu jauno, 2019. gadu, informē producente Laila Ilze Purmaliete.

Gatavojoties koncertiem, projekta dalībnieki – LNO solists Juris Jope, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Mārtiņš Brūveris un Kristians Kareļins, kā arī Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis – ir ierakstījuši Aigara Voitišķa populāro dziesmu “Karameles” (vārdu autors – Pēters Brūveris), tapis arī dziesmas ieraksta videoklips, informē organizatori.

“Tenoru projekts ir lielisks izaicinājums ar virkni nezināmo, un skatītājiem tiks katra mākslinieka individuālā pieeja viņa dziedātajām dziesmām. Tās būs liriskas un maigas – gluži kā mūsu apdziedātās karameles – un lieliski piestāvēs šim svētku laikam, klausītājiem piedāvājot intimitāti un mājīgumu,” laikrakstam “Apriņķis” atklājis projekta dalībnieks Mārtiņš Brūveris.

Savukārt Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis atzīst, ka, strādājot studijā pie dziesmas “Karameles” ieraksta, viņš bijis pārliecināts, ka top patiešām kaut kas skaists. “Tāpēc ar nepacietību gaidu, kad šo dziesmu varēs novērtēt mūsu klausītāji!”

Koncertos skanēs klausītāju iemīļotas dziesmas gluži jaunā interpretācijā un īpašā daudzbalsībā – “Karameles”, “Divi eņģeļi”, “Zelta kamanas”, “Mazā”, “O, Sole Mio”, “Tavas mājas manā azotē”, “Ziemassvētku miera sardze”, “Ziemas ceļa idille”, “Tava rīta kafija” u.c. no Intara Busuļa, Dona, Mārtiņa Freimaņa, Igo, Lindas Leen u.c. dziedātāju repertuāra, kā arī citi ne mazāk pazīstami Zigmara Liepiņa un Raimonda Paula “zelta” repertuāra skaņdarbi.

“Koncertā ir nopietni piedomāts par estētisku baudījumu, lai ikvienam rodas svētku sajūta un tā patīkamā kņudoņa pakrūtē, jau ienākot zālē – to nodrošinās gan skaņas, gan smaržas, gan gaismas, un visam pāri – saturs. Gaidāmi arī muzikāli pārsteigumi! Kā nu bez tiem Jaungada noskaņās,” pauž Laila Ilze Purmaliete.

Koncertos piedalīsies izcilais Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope, kuru daudzi vēl atceras kā Raimonda Paula dziesmu izpildītāju. Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins ir viens no pieprasītākajiem dziedošajiem Nacionālā teātra aktieriem, kurš spēlē teju visos TV seriālos un skatītājus pārsteidz ar savu operisko balsi un stāju.

Tāpat starp tenoriem Mārtiņš Brūveris – neapšaubāmi viens no labākajiem un plastiskākajiem Latvijas Nacionālā teātra aktieriem ar fantastisku balss tembru un spēju atveidot visdažādākos dziedātājus. Daudzbalsību papildinās liepājnieks Marģers Eglinskis, kurā apvienojies valdzinošais Hosē Karerasa balss tembrs ar mistera Bīna šarmu, un, lai arī viņa vārds vēl nav Latvijā tik plaši zināms, līdz šim koncertos un izrādēs viņš vienmēr ir izpelnījies vislielākos skatītāju aplausus.

Par pavadījumu koncertos gādās izsmalcinātā pianista Anatolija Livčas instrumentālā grupa, kurā muzicē izcili sava amata meistari, kas paralēli spēlē gan Latvijas labāko grupu sastāvā, gan Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, norāda organizatori.

Koncerta īpašā viešņa būs Nacionālā teātra vadošā aktrise Madara Botmane, kura pati ir arī izcila dziedātāja.

LA.lv