Kultūra
Teātris un kino

Video: Latvijas kino kanons – Rolands Kalniņš un viņa izpostītais šedevrs0

Publicitātes attēls

Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume piedāvā video stāstu par izcilo latviešu režisoru Rolandu Kalniņu, kurš tikko atzīmējis deviņdesmit piekto dzimšanas dienu. Rolanda Kalniņa zināmākie darbi ir filmas “Ceplis”, “Es visu atceros, Ričard” jeb “Akmens un šķembas” un “Četri balti krekli”, kas zināma arī ar nosaukumu “Elpojiet dziļi”.

Kino kritiķe un Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Rolanda Kalniņa filmu aktieri un mākslinieki stāsta par režisora daiļrades unikalitāti. Video stāstā piedalās arī pats Rolands Kalniņš.

Video stāsts Latvijas kino kanons – Rolands Kalniņš un citi Latvijas kino veltīti materiāli skatāmi arī lietotnē LMT Straume un internetā: http://straume.lmt.lv. Par godu režisora jubilejai, Rolanda Kalniņa filmas iespējams vērot LMT Mājas viedtelevīzijā. Režisora daiļrades cienītāji aicināti piedalīties Twitter sarunā, lietojot tēmturi #LMTstraume.

Tāpat mobilā televīzija, lietotne LMT Straume piedāvā video stāstu par izcilā Latvijas režisora Rolanda Kalniņa nepabeigto filmu “Piejūras klimats”. Kino kritiķe un Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un filmas režisors Rolands Kalniņš stāsta par šī unikālā darba tapšanu un likteni.

Saistītie raksti

1974. gadā tika uzsākta filmēšana, taču filma tā arī nekad netika pabeigta. Pēc pirmā materiāla noskatīšanās Maskava izdeva pavēli mainīt tās stilistiku, bet vēlāk – pārtraukt filmas uzņemšanu vispār.

Video par filmu “Piejūras klimats” un citi Latvijas kino veltīti materiāli skatāmi arī lietotnē LMT Straume un internetā: http://straume.lmt.lv. Par godu režisora deviņdesmit piecu gadu jubilejai, Rolanda Kalniņa filmas iespējams vērot LMT Mājas viedtelevīzijā. Režisora daiļrades cienītāji aicināti piedalīties Twitter sarunā, lietojot tēmturi #LMTstraume.

LA.lv