Ekonomika
Tehnoloģijas

VIDEO: Latviju, Lietuvu un Igauniju vienos “Digitālais Baltijas ceļš”0


Baltijas valstis ir parakstījušas saprašanās memorandu par “Digitālo Baltijas ceļu””.
Baltijas valstis ir parakstījušas saprašanās memorandu par “Digitālo Baltijas ceļu””.
Publicitātes foto

Baltijas valstis ir parakstījušas saprašanās memorandu par “Digitālo Baltijas ceļu” ar jaunās paaudzes 5G mobilo tīklu drošākai, ātrākai un ērtākai satiksmei nākotnē.

5G ieviešanai ir svarīga loma uzņēmējdarbības veicināšanā un iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanā, mazinot digitālo plaisu starp lielajām pilsētām un attālinātām apdzīvotām vietām.

Tāpēc “Digitālo Baltijas ceļu” veidos autoceļa maršrutā Tallina–Rīga–Kauņa–Lietuvas-Polijas robeža. Nākotnē to varētu savienot arī ar Somijas un Vācijas inteliģentā transporta ceļiem.

Transporta līdzekļi izmantos 5G tīklu saziņai ar apkārtējo ceļa infrastruktūru, tostarp sensoriem: viedajiem luksoforiem, viedajām ceļa zīmēm un brīvajām auto stāvvietām.

5G sensori palīdzēs, piemēram, arī zaļās gaismas koridora veidošanai ātrajai palīdzībai, maršrutu plānošanai un satiksmes negadījumu novēršanai, nākotnē – arī bezpilota auto braukšanai.

5G ir šobrīd jaunākā mobilo sakaru paaudze, kuras standartizācija strauji tuvojas noslēgumam. Tas būs ne tikai desmitreiz ātrāks mobilais internets.

5G spēs apkalpot strauji augošo lietu interneta pieslēgumu skaitu, nodrošinot iespēju vienā vietā vienlaicīgi darboties pat simtkārt vairāk pieslēgumiem nekā iepriekšējās mobilo sakaru paaudzes.

Saistītie raksti

Izstrādājot 5G tehnoloģiju, tiek uzlabota arī datu pārraides savienojuma stabilitāte un drošība, lai mobilo internetu varētu plašāk izmantot darbiem, kur nepārtrauktam savienojumam ir izšķiroša nozīme. Latvijā LMT pirmo 5G prototīklu plāno izveidot nākamā gada sākumā.

“LMT Straume” piedāvā video stāstu, kā notiks 5G tehnoloģiju attīstība Via Baltica ietvaros un kā digitālā infrastruktūra uzlabos Baltijas valstu iedzīvotāju ikdienu.

LA.lv