×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Ļaundari melnos džipos izkrāpj nekustamo īpašumu (7)

Kadrs no videoKadrs no video

Organizēta grupa kādam vīrietim izkrāpusi mantotu īpašumu! Zemesgrāmatas tiesneši tikai noplāta rokas un saka, ka viņiem nav pienākuma atšķirt viltotus dokumentus no īstiem, vēsta TV3 raidījums “Nekā Personīga”.

Nams Rīgā triecientempā nomainījis jau vairākus īpašniekus, un darījumu rokraksts nepārprotami ir viens. Policija sākusi izmeklēšanu.

Nodzīvojusi cienījamu mūžu, 94 gadus vecā juriste un skolotāja Benita Henfrontina Vilma Salmiņa savam vienīgajam dēlam mantojumā atstāja vairākas mājas, arī pagājušā gadsimta vidū celto namu Juglā. Armands Salmiņš pats šeit nedzīvo, bet māju regulāri aprauga. Viņš bija izplānojis, ka šeit ievāksies meita, kad atgriezīsies no studijām ārzemēs. Naudu taupot, Salmiņš māju uz sava vārda Zemesgrāmatā nepārreģistrēja. Viņš bija par to drošs, jo Salmiņam bija izsniegta notāra apstiprināta mantojuma apliecība.

Salmiņam nepazīstamie cilvēki uzrādīja Zemesgrāmatas izrakstu, ka māja pagājušā gada oktobrī pārgājusi citās rokās. Pamats – pirkuma un dāvinājuma līgumi, kurus it kā četrus mēnešus pirms nāves, 2010. gadā, parakstījusi viņa māte. Pēc tam īpašnieki mājai ar dažu dienu starpību nomainījušies vēl divas reizes. Vīrietis nespēja jaunumiem noticēt. Māte bija novēlējusi māju vienīgi viņam.

Mammas mantojumu Salmiņš kārtoja pie dzimtā pazīstama notāra Eduarda Virko. Taču viņam notikušais ir tikpat neskaidrs, kā Salmiņam.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas Zemesgrāmatas nodaļā Salmiņš kopš savādajiem notikumiem jau vērsies pēc palīdzības vairākkārt. Taču tikai pēc raidījuma Nekā Personīga iesaistīšanās viņam beidzot atļauj ieskatīties īpašuma lietā. Vairs nav šaubu, ka darījums, kur māte īsi pirms nāves it kā pārdod māju kādam Jānim Mazjānim, ir fiktīvs. Mātes paraksts ir viltojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Grozi, kā gribi, bet šo jauko tradīciju mums atnesa denacionalizācijas un prihvatizācijas vēji …

  2. Kaa,krapnieki,vareeja tikt pie paraksta, lai viltotu??? Vai tik tur zemes gramatas darbinieki nav bez vainas??? zHanna Zujeva…..??

  3. Kā un no kurienes uzzina ka īpašums nav reģistrēts zemes grāmatā????

  4. Latvijas likumdošana pakārtota vairāk krāpšanai nevis pilsoņiem,pirmkārt notārs nepar ko neatbild tāpēc var strādāt grupā.arī likuma norma kur trešai personai nopērkot izkrāptu īpašumu tas jauir neatgriežams.

  5. Latvijas likumdošana pakārtota elementārai krāpšanai,pirmkārt notārs ne par ko neatbild tāpēc strādā grupā,arī likumā ierakstītais pants, ka izkrāpto īpašumu pārdodot trešai personai tas jau ir praktiski neatgriežams.

  6. Tur vajadzetu purinaat un spiidzinaat, ar balss ierakstiem, pieraadiit darbiibas principu kraapsanaa. Zel vecuks, buutu vecis tad i buut dariisanas.

  7. vainigie jāmeklē tuvu paziņu lokā Atbildēt

    jo tikai labi paziņas vareja zināt ka nav ierakstits zemesgrāmatā uz mantinieka vārda, ka netiek maksāts zemes nodoklis, ka īpašums stāv nepieskatīts…. nu nav tie kautkādi anonimi krāpnieki, kāds no tuvu stāvošiem sniedza informāciju

Draugiem Facebook Twitter Google+