×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

VIDEO: Laupītājus notver nozieguma brīdī

Kadrs no videoKadrs no video

Valsts policijas (VP) darbiniekiem veikala aplaupīšanas brīdī izdevies aizturēt organizētu noziedznieku grupu, informēja policijā.

VP Siguldas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti saņēma operatīvo informāciju, ka naktī no 13. uz 14. martu cilvēku grupa gatavojas apzagt pārtikas veikalu apdzīvotā vietā Sidgundā, kas atrodas Mālpils novadā. Tika veikta virkne operatīvo pasākumu, kā rezultātā sadarbībā ar VP Rīgas Reģiona Kriminālpolicijas un Speciālo uzdevumu bataljona policistiem apmēram pulksten trijos 14. marta rītā izdevās aizturēt trīs cilvēku grupu, kas tajā brīdī no veikala mēģināja iznest cigaretes gandrīz 1000 eiro vērtībā.

Apsekojot nozieguma vietu, policisti konstatēja, ka zagļi izveidojuši caurumu mājas sienā, caur kuru bija plānojuši iznest seifu, cigaretes un alkoholu. Aizturēšanas brīdī pie zagļiem tika atrasti 29 eiro, kas izņemti no kases, kā arī soma un maiss pilni ar cigaretēm. Nozieguma vietas apskates laikā tika konstatēts, ka zagļi veikalā atstājuši vēl deviņus lielus maisus, kuros bija plānojuši iznest atlikušās cigaretes un alkoholu.

Izmeklēšanas laikā secināts, ka noziegums bijis rūpīgi izplānots un katram no aizturētajiem bijusi sava loma. Nozieguma organizators 1963. gadā dzimušais vīrietis parūpējies par nepieciešamajiem instrumentiem un veidojis caurumu veikala sienā, tikmēr otrs vīrietis novērojis apkārtni, bet trešais parūpējies par transportu un netālu no veikala gaidījis savus līdzdalībniekus busiņā ar aizlīmētām numurzīmēm, kuru pēc tam bija plānots nodedzināt, lai slēptu pēdas.

Aizturētajiem piemērots apcietinājums un pret visiem uzsākts kriminālprocess par zādzību organizētā grupā. Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.

Tāpat nozieguma organizatora mājas kratīšanā konstatēta neatļauta karabīnes patronu glabāšana, par ko uzsākts atsevišķs kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+