×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

VIDEO: Leģendārā “Sēnīte” kļūs par kultūras pieminekli (40)

Kadrs no videoKadrs no video

Sagatavota dokumentācija, lai aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļautu padomju laikos populāro Siguldas šosejas malā esošo restorānu Sēnīte, vēsta LNT Ziņas. Vai šāds statuss ļaus savulaik par arhitektūras šedevru dēvētajai ēkai atgūt kādreizējo spozmi?

Latvijā ir teju 9 000 valsts aizsargājamu kultūras pieminekļu. Ik gadu šis saraksts tiek papildināts ar aptuveni 100 jauniem objektiem – vairāki no tiem ir padomju laika būves. Šorīt LNT raidījumā 900 sekundes, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis atklāja, ka aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā plānots iekļaut padomju laikos populāro restorānu Sēnīte.

Sēnītes pašreizējie īpašnieki esot kategoriski pret kultūrvēsturiskā statusa piešķiršanu šim objektam. No sarunas ar LNT viņi atteicās.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Ļoti jauki: nozagt, iegut no nozagta lielu peļņu – tas ir ļoti raksturigi tuvā austruma tautības parstavējiem kuri deva sev par latviešiem…

 2. Ta ir mana bērniba kur mana māte strādāja.un tie zagļi visu nolaiada.nošaut….

 3. Lai tie zagli aizrias.šis objekts pieder valstij un tautai.

 4. eh…….žēl,ka toreiz man nebija tā prāta un pielūdzēju no Sēnītes atšuvu,šodien būtu dzīvojusi cepuri kuldama :)),ja nopietni,esmu par visām četrām,ka tur JĀATJAUNO gan restorāns,gan veikals,kulinārija,konditoreja,BET……….lai var parastie mirstīgie tur iet uz paēst,nevis kā parasti mums ir-piesaista augstākās raudzes šefpavārus un tad cenas oi,oi….netālu no Siguldas uz Raganas pusi ir viena ēstuve,kad iebraucām,ieraudzījām cenas,ēstgriba pārgāja-gaļas izstrādājumu cenas no20 -55 eiriki gabals(!!!!!)plus vēl piedevas,tad vispār nevar ēst,jāskatās virsū.nu protams,mums jau parastajiem cilvēkiem nav algas,bet kabatas naudas,tāpēc visu cieņu,kas to var nopirkt un pēc tam izčurāt aiz stūra….

 5. Cik patīkami PSRS laikos tur bija aizbraukt paēst. Cilvēku bija daudz. Ēdām desiņas ar kāpostiem (tā tolaik bija delikatese) bija arī citi labumi. skumji skatīties, ka īpašnieki savā starpā nevarēja sadalīt īpašumu un tas tika pamest sagrūšanai.

 6. Latvija ir pietiekami daudz kultūras un vēstures pieminekļu, kas netiek pienācīgi aprūpēti. Pēdējais stulbums ieguldīt līdzekļus padomjlaika drupu saglabāšanā. Kāds tur piemineklis, pietiek ar kolhoznieku namu.

 7. Bet tos izdzimtenus, kas liek sagrut ekai un tam, kas taja bija, vajadzetu ar ekonomiskam metodem kartigi piespiest. Protams, ja attiecigai pasvaldibai bus tada griba, nebus ar tiem koruptivas attiecibas. Un tas risinams pavisam vienkarsi. Ta dara visa civilizeta pasaule, kur uzliek milzigus sodus pat par to, ka kaiminam nepatik skats pa logu, kurs ietekme ari ta ipasuma vertibu. Tatad par ipasuma nesakopsanu, par degradetu vidi likt sodus milziga matematiska progresija, lidz tie sasniedz neatkarigu vertetaju noteiktas cenas limeni, tad caur tiesu piedzit pasvaldibai par labu, pec tam izsolit tiem, kas spej, var un grib, par to nosledzot attiecigu vienosanos, to atjaunot un sakt atbilstosi ekspluatet.

 8. Ta jau ir nirgasanas gan par Latviju un latviesiem, gan veselo sapratu.
  Tas varetu but piemineklis ne jau kulturai, bet negausigas prihvatizacijas rezultatam, kas izpauzas ka suns uz siena kaudzes, kad sagrabas to, kas pec butibas nav vajadzigs un nezin, nespej ko ar to izdarit, bet citam nelauj. Tipisks Latvijas grausanas un postisanas piemers. Ja ta buve butu celta par pasu lidzekliem, ar sviedriem ieguta, diez vai tada nozelojama attieksme pret to butu.

 9. Buve pate interesanta.Klamzigaka ka Nervi vai Kandelas betons, tomer verts restauret.

 10. Tur, kā zināms, pasniedza ĪSTO “Lāčplēša” alu. Kauliņš reiz ieturējis tur maltīti, un pieķēris, ka viņam pasniegtais nav vis “Lāčplēsis”. Uz karstām pēdām Kauliņš “Sēnītes” direktrisei paziņojis, ka savu alu viņai vairs nepiegādās. Vainīgi, protams, bija lohi-bārmeņi – tā direktrise uz šitādu “ģešovku” nekad neparakstītos.
  Notikums ir absoluti vēsturisks – saimnieku šoferi daudz ko redz un zina.
  Bet viss Padomju laikos radītais, bez šaubām, ir jāiznīcina.

  • Tie “Sēnītes” bārmeņi, protams, nebija nekādi lohi – viņi zolīdi zaga. Viņi jau toreiz zināja par “placebo efektu”, un vienā mierā “Lāčplēša” vietā stūma “Vārpas“ sencīti (nu – bija drusku sarežģītāk, bet shema principā tāda). Šīs iemaņas cilvēkiem palīdzēja šodien kļūt par zolīdiem un nodrošinātiem Latvijas Republikas pilsoņiem.

   • Anonymous 3. septembris, 2016 21:30, tu man, tirliņ, vari izstāstīt kā to varēja dabūt gatavu. Tu maz zini kā tas alus no mucām līdz bāram nonāca pa slēgto sistēmu?
    .
    Un tu, Anonymous 3. septembris, 2016 21:16, esi prasta tirgus bāba, ne nu bija tāds gadījums, ne nu kā. Kamēr “Lāčplēsis” aliņu pildīja lielajās kociniecēs, tikmēr saimniecība to piegādāja “Sēnītei”. Bet stāstiņš gan tāds bija.

  • Vai padomju laikā radītie cilvēki arī jāiznīcina? Tu taču teici, ka viss jāiznīcina?

 11. Vai tad padomju laikā kas labs vrēja būt!? Kur nu vēl plātsmaizes un desiņas. Kremlinu propoganda.

  • padomju laikā bija dabīga gaļa,garšīga..tu kur tādu vari tik nopirkt,pie zināmā lauksaimnieka tik!!!
   visi cīsiņi,sardeles bija gardas..tagadējām desāmcīsiņiem eju ar gabalu,mēs tādus neēdam!!!

   • Kādreiz braucām tur ēst pusdienas un nopirkt gan konditorejas gan lieliskos kulinārijas izstrādājumus.Ir arī pabūts sestdienas vakaros.Tiešām labs restorāns bija.Žēl,ka viss tika nolaists.Tagad tur pat neomolīgi gaidīt autobusu,ja sanāk.Nolaists kā jau liela daļa Latvijas.Kāpēc ,ja ir īpašnieki,neliek to vietu sakopt.

   • sevišķi garšīgs viss tur bija tāpēc, ka citur nekā nebija. pa ceļam no Rīgas līdz Siguldai, varbūt vairs neatceries, nebija Nekā. Berģu bode, Sēnīte un tad Raibais suns. Un tādu ūķu, kā toreizējais Raibais suns nemaz vairs nav, vismaz 200 km rādiusā ap Rīgu. Bet varbūt tu atceries, ka Sēnīte tagadējo īpašnieku prasmīgajā vadībā nosprāga, vēl pirms uzcēla Rāmkalnus puskilometru uz Valmieras pusi un Sorbas puskilometru uz Rīgas pusi? Tas, no vienas puses, skaidri liecina par Strausnīšu Turības biznesa ķērienu. No otras, par gribēšanu.Atjaunot jau var visu, bet tad būs vienā ceļu mezglā jau TRĪS konkurējošie uzņēmumi.

 12. Sirds sažņaudzās redzēt šitās šausmas,kā iet zudumā objekts,kurš ir spilgtā atmiņā,kā foršs restorāns,kafeinīca un kur vēl feinās atmiņas no štovētiem kāpostiem un tām brūnajām superīgajām desiņām,Konditorejas nodaļā bija izcili cepumi,kūkās,plātsmaizes,arī pusfabrikāti bija labi,tais laikos gaļa bija dabīga garda,gaļas rulete izcili gardas!!!!
  SKUMJI UN ŽĒL,KA TĀDA BŪVE IET ZUDUMĀ,ATMINOS TOS FEINOS LAIKUS,KA PAT IEKŠĀ VAKARĀ SĒNĪTĒ NEVARĒJA RESTORĀNĀ,TAK AR TAKŠIEM BRAUCĀM NO RĪGAS.SKUMJI.VAJAG ĪPAŠNIEKUS ŅEMT AIZ OLĀM UN SPIEST SIEŠI!!!!!!!!

  • tas reiz bija …….un nekad vairs nebus taaa …sis sausnmas 25 gadus stav cela malaa ….atminas laba lieta …tikai sodiena ir sodiena

   • Nepiekrītu! Ja ēku kompleksu restaurētu, tad varētu ierīkot ļoti labu ēstuvi un moteli. Vajag tikai GRIBĒT!!!!

    • Un kaapec ‘vajadzeetu gribeet’ reanimeet sho vanjku laika podomijas ‘atraugu’???

     • nu nerestaurē

      “Padomju laiku atraugu”. Ieskrien kādā deģenerātzemes GMO suņburgeru ēstuvē un jūties laimīga.

     • restaurēt šo “monstru” kurš atgādina drausmīgos okupācijas gadus, ja nu vienīgi modernizēt un ievietot kādu no mūsu sabiedroto GMO suņburgerēstuvēm. Tad gan varētu aiz laimes diet/

     • pati tu atrauga!!!

     • Tā jau tas ir, ja paši radīt nespējam, tad vismaz centīsimies būt iznīcinātāju priekšgalā! Ar ko mēs atšķiramies no padomijas ? Ar ko? Arī padomjzemē taču karoja ar pagātni, iznākumā nebija arī nākotnes! Vai gribi atkārtot? Sagraut ir viegli, mēģini radīt! Ko, dūša papēžos? Nu pavicini savu dūrīti, pasmirdini gaisu, kļūs vieglāk!

     • Un uz kāda laikmeta atraugas godu pretendējiet Jūs ?

    • Un kaapec ‘vajadzeetu gribeet’ reanimeet sho vanjku laika podomijas ‘atraugu’?

   • Mjā, kulinārija un konditoreja “Sēnītē” bija vienkārši fantastiska. Atceros, 80-tajos tikko nokārtoju auto vadītāja tiesības, nopirku “kapeiciņu” un tad jau ļoti bieži, ar ģimeni, aizskrējām palutināt vēderiņu. Braucot no Siguldas tā bija obligāta pitstopa(kaut toreiz šādus anglicismus nelietoja 🙂 ) vieta. Ir ko atcerēties/ Žēl, ka šo vietu tā vienkārši aizlaiž postā/

  • Kapec kupinatas vistas aizmirsat ?

   • vistas bija kūpinātas gardas,tagad nekur tādas nav,tagad tās ir kaut kādas jēlas-pretīgas!!!! vistas ruletes tāpat vnk neēdamas!!!!!!!!

    • “Rāmkalnos” var nopirkt ļoti, loti līdzīgas. Tādas paša nevar vienkārši tā iemesla dēl, ka viņiem cita žāvētava.

     • Ceram, ka Sēnītes īpašnieki nāks pie prāta.
      Rāmkalnos nav ne smakas no Sēnītes vistām, kaut viņi nekautrējas bukletos reklamēt kā iz sēnītes receptes…
      Ir dažs meistars, kas prot precīzi radīt ar Sēnītes recepti, jo “visa sāls” ir marinādē ne jau tik daudz kūpinātavā.
      ļoti līdzīgas ir Inčukalnā žāvētās.

     • Ja īpašnieki neatrada prātu, kamēr Rāmkalnu vēl nebija, tad neatradīs arī uz priekšu. Nevar atrast to, kas nekad nav ticis pazaudēts. Tas prāts kas derēja pirms trīsdesmit gadiem (aiziet, izkļančīt kaut ko vairāk kā citiem) vairs neder. un galvenais- pa….ts laiks. Neatgriezeniski. Vēl ir, kas atceras, kas bija Sēnīte, bet labai daļai Sēnīte vairs ne ar ko nesaistās. Drīzāk jau Rāmkalni vai Siguldas Aparjods

   • Inčukalna vistiņa Atbildēt

    Vistiņas aizvien ir nopērkamas Inčukalnā, Elvi veikalā (vari piezvanīt un noskaidrot precīzu laiku, kurās dienās tās tur ir un pat pasūtīt). Tiek kūpinātas pēc to laiku receptes un aizvien garšo tieši tik pat labi, kā toreiz, kad tās varēja Sēnītē nopirkt. 😉

 13. Drausmīgajos okupācijas laikos celtā ēka ir arhitektūras piemineklis? Ka tik urrāpatrioti nesaķer sirdstrieku/ 😀

 14. Tātad sabruks. Ja valsts Dambja&Melbārdes personā kaut ko sāk sargāt, pagalam ir.

  • Jā tas fakts.Ar dambjja atbalstu mellbarda tika par ministri un tagad vinai jatur dambja kresls kaut tas sapuvis jau sen un smird.Tur tada atbalstisanas shema es tevi iecelu tu manu kreslu garante .

Draugiem Facebook Twitter Google+