Kultūra
Teātris un kino

Video: Leimanis, Karlsons un dejotāji par baletu “Antonija #Silmači”1

Publicitātes foto

Gaidot Latvijas oriģinālbaleta “Antonija #Silmači” vispasaules pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB), kā arī tiešraidē jau šovakar, 13. aprīlī, LMT Viedtelevīzija piedāvā video intervijas – iestudējuma horeogrāfa Aivara Leimaņa, komponista Jura Karlsona un baleta mākslinieku stāstus par kopīgi radīto izrādi.

Komponists Juris Karlsons atklāj, kādu iekšēju rezonansi viņā radīja LNOB vēlme “Skroderdienas Silmačos” veidot kā dejas iestudējumu. Tomēr sākotnējā skepse pārtapa interesē un Karlsons iedvesmu smēlies arī no horeogrāfa Aivara Leimaņa izvēlētajām dejotājām – Elzas Leimanes un Viktorijas Jansones.

Horeogrāfu Aivaru Leimani doma par “Silmaču” stātu baleta formā vajā jau vairāk nekā 20 gadus. Leimanis neslēpj – viņam kā horeogrāfam bija interesanti strādāt ar tik pateicīgu, dejisku tēmu un tēlaino Jura Karlsona mūziku. Karslona tēmām un melodijām bagātie darbi palīdzēja izveidot ļoti krāsainu horeogrāfiju.

Sev uzticētajos iestudējuma tēlos ar aizrautību un lielu interesi iejutušies izrādes vadošie baletdejotāji Elza Leimane, Antons Freimanis, Alise Prudāne un Arturs Sokolovs. Mākslinieki baleta pirmizrādi gaida ar satraukumu, bet ir pārliecināti – skatītājiem izrāde patiks.

Līdztekus baleta autoru un dejotāju stāstiem, video intervijas piedāvā ielūkoties arī izrādes deju mēģinājumos un iepazīties ar Jura Karlsona radītajiem skaņdarbu fragmentiem.

Saistītie raksti

Balets “Antonija #Silmači” ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem veidotais oriģinālbalets ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums. Līdzās Jura Karlsona agrāko gadu baletiem – “Ugunī”, “Sidraba šķidrauts” un “Karlsons lido…” – tas papildinās Latvijas oriģinālbaletu klāstu.

Ar Latvijas Nacionālās operas patrona LMT atbalstu iestudējumu gan Latvijā, gan visā pasaulē piektdien, 13. aprīlī plkst. 19 varēs skatīties tiešraidē LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Tiešraides skatītāji ir aicināti dalīties savās emocijās Twitter vidē ar tēmturi #Silmači.LA.lv