Daniels Bērziņš cenšas apturēt Ņikitu Kļeščenko.

Rīgas “Dinamo” hokejisti trešdien, noslēdzot trīs izbraukuma spēļu sēriju, sīvā cīņā ar 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0) papildlaikā uzvarēja Nursultanas “Baris” komandu.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Rīdziniekiem tā bija otrā uzvara pēc kārtas un šosezon otrā viesos. Latvijas klubs pamatlaikā trīs reizes bija vadībā, taču “Baris” ik reizi panāca neizšķirtu.

Uzvarētāju labā vārtus guva Rihards Marenis, Lauris Dārziņš, Kārters Eštons un Kristaps Sotnieks, kurš 88 sekundes pirms papildlaika beigām izdarīja teicamu metienu vārtu tuvējā stūrī. Trīs rezultatīvas piespēles nopelnīja Brendons Makmilens, kurš otrajā mačā pēc kārtas tika pie trim punktiem.

Tikmēr “Baris” labā divas reizes precīzs bija Alihans Asetovs, bet reizi izcēlās Romāns Starčenko.

Pirmajā periodā vairāk uzbruka “Baris” vīri (metieni 8:2), taču vārti pirmajās 20 minūtēs netika gūti. Rezultātu 26.minūtē atklāja Marenis, kurš saņēma piespēli no aizvārtes, taču sešas minūtes vēlāk Asetovs atjaunoja neizšķirtu. Vēl pēc trim minūtēm “Dinamo” atkal bija vadībā, šoreiz no vārtu priekšas precīzi metot Dārziņam.

Trešo periodu abas komandas sāka spēlējot četri pret četri, neizšķirtu panākot Starčenko, savukārt atbilde sekoja 49.minūtē, kad vairākumu izspēlēja rīdzinieku pirmā maiņa. Lauris Dārziņš atdeva teicamu piespēli Eštonam Kārteram, kuram vārtu priekšā atlika izmainīt vien ripas lidojuma virzienu.

Diemžēl pārsvaru nosargāt neizdevās, jo 55.minūtē Asetovs veica skaistu reidu rīdzinieku zonā, kļūdu pieļaujot Koltonam Gilīsam, kurš nespēja apturēt pretinieku, “Baris” uzbrucējam pēc tam tehniski apspēlējot arī “Dinamo” vārtsargu Andreju Makarovu.

Pamatlaikā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājuma ceturtajā minūtē Sotnieks saņēmis ripu viduszonā, izdarīja ļoti precīzu metienu vārtu tuvējā stūrī, nodrošinot viesiem panākumu.

Rīgas klubs ar 12 punktiem 18 spēlēs joprojām ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē un ir šobrīd vājākā vienība līgā. Savukārt “Baris” ar 23 punktiem 16 dueļos ieņem trešo vietu Austrumos.

Pēc cīņas Nursultanā Rīgas komanda atgriezīsies mājās, svētdien uzņemot Ņižņekamskas “Ņeftehimik”.