Harijs Keins

Totenhemas “Hotspur” kluba līderis Herijs Keins otrdien guva trīs vārtus jeb “hat-trick”, palīdzot komandai tikt pie uzvaras Anglijas futbola premjerlīgas spēlē.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Keins laboja Alanam Šīreram iepriekš piederējušo rekordu, kā arī apsteidza “Barcelona” komandas argentīniešu zvaigzni Lionelu Mesi šī gada labāko Eiropas piecu vadošo futbola līgu snaiperu sarakstā.

“Hotspur” savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 5:2 (2:0).

Keins kalendārā gada laikā Anglijas premjerlīgā 36 spēlēs guvis 39 vārtus, kamēr iepriekšējais rekords piederēja Šīreram, kurš 1995.gadā, pārstāvot Blekbērnas “Rovers” komandu, 42 mačos izcēlās 36 reizes.

Tāpat Keins apsteidza Mesi un kļuva par labāko 2017.gada vārtu guvēju starp Eiropas piecu vadošo futbola līgu spēlētājiem, jo ņemot vērā arī Eirokausu spēles un izlašu mačus viņš šogad izcēlies 56 reizes, kamēr Mesi rēķinā šogad ir 54 precīzi sitieni. “Barcelona” komandai šogad vairs nav paredzēta neviena spēle, līdz ar to Mesi vairs nevar apsteigt Keinu.

Keins kļuva par pirmo Anglijas futbola premjerlīgas futbolistu, kurš kalendārā gada laikā sešos čempionāta mačos izcēlies ar “hat-trick”.

Zīmīgi, ka Keins trīs vārtus guva otro reizi četru dienu laikā, jo ar “hat-trick” viņš izcēlās arī sestdien, kad “Hotspur” izbraukumā ar 3:0 uzvarēja “Burnley” vienību.

Otrdien Keins spēles 22.minūtē precīzi sita ar galvu, atklājot mača rezultātu, bet 39.minūtē no tuvas distances pārsvaru dubultoja.

Savukārt otrā puslaika sākumā Dele Alli un Honmiņs Sons panāca jau 4:0 Totenhemas kluba labā, kamēr pēc tam vienus vārtus iesita arī “Southampton”. Tiesa, jau trīs minūtes vēlāk Keins nodrošināja sev “hat-trick”, beigās “Hotspur” komandai svinot pārliecinošu uzvaru.

Keins iepriekšējā Anglijas premjerlīgas sezonā pēc gadu mijas guva 21 vārtu, bet šosezon ir izcēlies jau 18 reizes.

Savulaik tuvu Šīrera rekordam bija nīderlandietis Robins van Persijs, kurš 2011.gadā Londonas “Arsenal” rindās iesita 35 vārtus premjerlīgas spēlēs, bet francūzis Tjerī Anrī 2004.gadā, arī spēlējot “Arsenal” kreklā, guva 34 vārtus. Tāpat pa 30 vārtiem gada laikā Anglijas spēcīgākajā futbola klubu čempionātā iesituši Rūds van Nistelrojs 2003.gadā un Less Ferdinands 1995.gadā.