Latvijā
Novados

VIDEO. Liepājas Tramvaja tilta remonts: visas vēsturiskās margas neizdosies saglabāt1


Liepājas tramvaja tilta margas.
Liepājas tramvaja tilta margas.
Ekrānuzņēmums no Kurzemes TV video.

SIA “Hidrolats” rūpnīcā sākusies Liepājas Tramvaja tilta margu liešana. Sākotnēji bija paredzēts, ka, rekonstruējot tiltu, saglabās tā oriģinālās margas, taču atklājies, ka vairāki to posmi ir ļoti sliktā stāvoklī. Nolemts, ka lētāk un kvalitatīvāk būs tos nevis atjaunot, bet izliet jaunus – pēc oriģinālo margu parauga, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

Jau iepriekš “Hidrolats” rūpnīcā izlietas saržģītas formas lietas, piemēram, Daugavpils cietokšņa ģērboņa ērglis. Tomēr Liepājas tramvaja tilta margu izliešana izrādījies izaicinājums, ziņo  “Kurzeme TV”.  Par pagājušajā gadsimta 60.gados būvēto Tramvaja tiltu neesot saglabājusies gandrīz nekāda dokumentācija. Pieejamas vien atsevišķas skices, kas mūsdienu meistariem nav varējušas kalpot par paraugu.

Šobrīd jau izlieti četri margu posmi, bet kopumā vēl jaizgatavo kādi 40 dažāda izmēra fragmenti. “Šis process ir darbietilpīgs, prasa daudz laika un pūļu, līdz ar to vairāk par vienu posmu dienā mēs liet nevaram,” tā raidījumam skaidro SIA “‘Hidrolats” valdes locekle Laura Rudeniece.

Saistītie raksti

Kad sākās Liepājas Tramvaja tilta remonts, tad bijusi doma saglabāt visas orģinālās tilta margas, taču tilta remontāji pēc demontāžas sapratuši, ka tas nav iespējams. Šobrīd demontētā margu rinda tiks uzlikta maija beigās vai jūnija sākumā. Pēc tam sāksies remontdarbi tilta otrā pusē. Pagaidām šķiet, ka no demontētajām margām saglabāsies divas trešdaļas.

Būvnieki cer, ka nebūs pārāk redzama atšķirība starp demontētajām un no jauna lietajām margām. Tilta remontdarbus plānots pabeigt šā gada decembrī, taču būvnieki pauž cerību, ka izdosies visu pabeigt līdz 18.novembrim.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv