Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Līgatnes dabas taku dzīvniekiem salasītas 5 tonnas ozolzīļu, taču vajadzēs vēl0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

Ar dažādiem gardumiem grib našķoties ne tikai bērni, bet arī meža zvēri. Tāpēc iespējams salasīt ozolzīles un tā palīdzēt tikt pie veselīgiem našķiem Līgatnes dabas taku iemītniekiem. Šoruden ir salasītas jau piecas tonnas zīļu, taču līdz pavasarim ar to ir par maz – zīles vajadzētu vēl, vēstī LNT raidījums “900 sekundes”.

Līgatnes dabas taku mežacūkas skrien, jo sadzirdējušas traktora skaņas, kas atvedis ozolzīles, novēroja raidījums. Mežacūku ģimene: Magone, Ansis, Grieta un pieci bērni uzreiz bija klāt. Ik pa laikam ģimenē uzliesmo kašķis – kāds ir apēdis zīli, kas likās piederēja citam ģimenes loceklim. Šņukuru esot par daudz pie siles.

Kopš 2015. gada Latvijā tika konstatēti cūku mēra uzliesmojumi, Līgatnes dabas takās vairs nerīko speciālās akcijas iedzīvotājiem, kas salasīs vairāk ozolzīļu.

“Protams, uztraucamies, ka šis vīruss netiktu ievazāts arī pie mums. Līdz ar to plašā versijā neko nerīkojam, lai kāds nav apdalīts, jo neviens nav vainīgs, ka dzīvo blakus tur, kur ir cūku mēris. Bet no drošiem reģioniem mēs ar lielu prieku, ir sevišķi, ja ir iežogotas teritorijas, tā ir droša paciņa, ko atliekam savām meža cūkām,” saka Līgatnes Dabas taku vadītāja Inta Lange.

Saistītie raksti

Ja ozolzīļu izcelsme nav zināma, tās tiek izbarotas citiem zvēriem, jo ozola augļus labprāt ēd vāveres, stirnas, lāči. Bet piemēram aļņiem zīles nāk par labu veselībai. Tās viņiem regulē gremošanu un ir ļoti nepieciešamas, lai veicinātu vielmaiņu, ļautu izvairīties no caurejas.

Divas tonnas zīļu ir salasījuši bērni un pedagogi no Cēsu bērnudārza ”Pīlādzītis”. Bet kopumā Līgatnes dabas taku iemītniekiem šoruden jau ir sarūpētas aptuveni piecas tonnas zīļu. Naskākie lasītāji bijuši Cēsu, Jūrmalas, Rīgas skolēni. Šo veselīgu kārumu meža zvēri turpina gaidīt.

LA.lv