“Liverpool” futbolists Sadio Manē ar galvu gūst komandas trešos vārtus.

Anglijas futbola klubs “Liverpool” trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē izbraukumā ar 3:1 (1:1) uzvarēja Minhenes “Bayern” no Vācijas, bet spāņu grands “Barcelona” savās mājās ar 5:1 (2:0) sagrāva Francijas vienību Lionas “Olympique”, abām uzvarētājām iekļūstot turnīra ceturtdaļfinālā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Jāpiebilst, ka divu maču summā abos dueļos rezultāti bija tādi pat kā trešdienas mačos, jo pirmās spēles noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Spēlē Minhenē divus vārtus “Liverpool” labā iesita Sadio Manē, kamēr reizi izcēlās Virdžils van Deiks. Savukārt “Bayern” savus vienīgos vārtus guva pēc tam, kad pretinieku aizsargs Žoels Matips raidīja bumbu savos vārtos.

Jau spēles sākumā “Liverpool” piemeklēja sastāva problēmas, jo kājas traumu guva komandas kapteinis Džordans Hendersons, kurš spēli nevarēja turpināt, un 13.minūtē viņu nomainīja brazīlietis Fabinju. Cīņas ievadā aktīvāku sniegumu demonstrēja “Bayern” futbolisti, tomēr rezultātu 26.minūtē atklāja viesi no Anglijas, kad pretuzbrukumā vairākus pretiniekus apspēlēja Manē.

Tiesa, “Liverpool” vadību gan nenosargāja, jo pēc kārtējā “Bayern” uzbrukuma bumbu savos vārtos 39.minūtē kļūdaini raidīja Matips. Pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, un šāds rezultāts labāk derēja tieši Anglijas vienībai, kas bija guvusi vārtus izbraukumā.

Lai arī līdz ar otrā puslaika sākumu “Bayern” devās uzbrukumā, vārtus mājiniekiem nekādi neizdevās gūt. Tā vietā 69.minūtē bumbu nācās saņemt savos vārtos, kad pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sita van Deiks. Tādējādi Vācijas flagmanim, lai cerētu uz iekļūšanu UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā, bija nepieciešami vismaz divi vārti. Spēles temps gan nebija augsts, kas mazināja “Bayern” cerības un atspēlēšanos, turklāt tās tika likvidētas 84.minūtē, kad lielisku Mohameda Salāha centrējumu vārtu guvumā pārvērta Manē, gūstot savus otros vārtus mačā un desmitos pēdējo desmit spēļu laikā.

“Barcelona” tiek tālāk bez problēmām

Savukārt divus vārtus “Barcelona” labā iesita Lionels Mesi, kamēr pa reizei izcēlās Filipe Koutinju, Žerārs Pikē un Usmans Dembelē. Savukārt Lionas vienībā vienīgo reizi izcēlās Liks Tusārs

Jau ar spēles pirmajām minūtēm iniciatīvu pārņēma šī pāra favorīte “Barcelona”, bet lielisku sniegumu “Olympique” vārtos demonstrēja vārtsargs Entonijs Lopešs. Tiesa, viņam nācās kapitulēt 18.minūtē – soda laukumā tika pārkāpti noteikumi pret Luisu Svaresu, kā rezultātā Mesi pēc tam realizēja 11 metru soda sitienu. “Pendele” gan tika piešķirta pēc video atkārtojuma noskatīšanās.

Arī pēc rezultāta atklāšanas “Barcelona” futbolistiem bija labas vārtu gūšanas iespējas. Mājinieku dominance ar panākumiem vainagojās 31.minūtē, kad pēc lieliskas Svaresa piespēles uz vārtu priekšu precīzi sita Koutinju. Vēl viens cīņas pavērsiens notika 34.minūtē, kad traumas dēļ spēli nevarēja turpināt Lopešs, tāpēc debiju UEFA Čempionu līgā piedzīvoja cits Lionas komandas vārtsargs Matjē Žorželīns.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar 2:0 par labu “Barcelona” futbolistiem, bet mača otrajā pusē Francijas komanda atjaunoja intrigu, jo 58.minūtē pēc asas cīņas soda laukumā neizšķirtu panāca Tusārs. Lai negaidīti sasniegtu ceturtdaļfinālu, “Olympique” atlikušajā pamatlaikā vajadzēja gūt vēl tikai vienus vārtus. Viesu cerības gan pastāvēja tikai 20 minūtes, jo 78.minūtē savus otros vārtus mačā guva Mesi, bet jau aiznākamajā minūtē Pikē panāca 4:1.

Savukārt cīņas galarezultāts tika uzstādīts 86.minūtē, kad izcēlās Dembelē, beigās Barselonas vienībai nodrošinot pārliecinošu uzvaru.

“Barcelona” palikusi nepārspēta jau 12 dueļos pēc kārtas, vietējās meistarsacīkstēs atrodoties līderpozīcijā.

Līdz ar to UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā spēlēs Nīderlandes futbola klubs Amsterdamas “Ajax”, Anglijas premjerlīgas klubi Totenhemas “Hotspur”, Mančestras “City”, Mančestras “United” un “Liverpool”, kā arī Portugāles klubs “Porto”, spāņu grands “Barcelona” un Itālijas flagmanis Turīnas “Juventus”.

Ceturtdaļfināla izloze norisināsies piektdien.

UEFA Čempionu līgas fināls notiks 1.jūnijā Madridē.