Ekonomika
Bizness

VIDEO. LTRK viceprezidente: izmaiņas nodokļos ir pazemojošas 16

Foto – LETA

“Īstenībā tas ir pazemojoši, ka mūsu valdība noteikusi, ka 1000 eiro ir tik liela alga, ka neesam tiesīgi saņemt neapliekamo minimumu. Un tad vēl palielināt mums slogu sociālajām iemaksām par veselu procentu, lai mēs vēl piedalītos veselības aprūpes tālākajā finansēšanā!” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidente Lienīte Caune sašutusi pauda RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot veiktās izmaiņas nodokļu sistēmā.

L.Caune uzskata, ka Latvija nav gatava progresīvai nodokļu sistēmai. “Es saprotu, ka cilvēki pieprasa šādu risinājumu, taču, ja skatāmies makroekonomiski, vēl neesam tam īsti gatavi, jo pēc statistikas datiem 300 000 darba spējīgo mums saņem mazāk kā minimālo algu. Tad par kādu progresivitāti mēs šeit varam runāt? Mēs pat nezinām, cik tad īsti mēs visi saņemam!” sacīja L.Caune.

Viņa arī norādīja, ka Latvijā ir par maz uzņēmumu, lai uz tiem balstītu nodokļu politiku. “Ja mēs visu to saliekam kopā un saprotam, ka mums ir 10% palikuši normālu uzņēmumu un arvien mazāk reģistrējas jauni un vairāk likvidējas, tad nu nedrīkst būvēt nodokļu politiku uz 20 000 uzņēmumiem,” apgalvoja L.Caune.

LA.lv