×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. janvāris, 2018
Drukāt

VIDEO. LTRK viceprezidente: izmaiņas nodokļos ir pazemojošas (19)

Foto - LETAFoto - LETA

“Īstenībā tas ir pazemojoši, ka mūsu valdība noteikusi, ka 1000 eiro ir tik liela alga, ka neesam tiesīgi saņemt neapliekamo minimumu. Un tad vēl palielināt mums slogu sociālajām iemaksām par veselu procentu, lai mēs vēl piedalītos veselības aprūpes tālākajā finansēšanā!” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidente Lienīte Caune sašutusi pauda RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot veiktās izmaiņas nodokļu sistēmā.

L.Caune uzskata, ka Latvija nav gatava progresīvai nodokļu sistēmai. “Es saprotu, ka cilvēki pieprasa šādu risinājumu, taču, ja skatāmies makroekonomiski, vēl neesam tam īsti gatavi, jo pēc statistikas datiem 300 000 darba spējīgo mums saņem mazāk kā minimālo algu. Tad par kādu progresivitāti mēs šeit varam runāt? Mēs pat nezinām, cik tad īsti mēs visi saņemam!” sacīja L.Caune.

Viņa arī norādīja, ka Latvijā ir par maz uzņēmumu, lai uz tiem balstītu nodokļu politiku. “Ja mēs visu to saliekam kopā un saprotam, ka mums ir 10% palikuši normālu uzņēmumu un arvien mazāk reģistrējas jauni un vairāk likvidējas, tad nu nedrīkst būvēt nodokļu politiku uz 20 000 uzņēmumiem,” apgalvoja L.Caune.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Ja jau LTRK viceprezidente,skatoties makroekonomiski,ir visu salikusi kopā,kā puzli,tad jau viņa varētu mums arī pateikt,kāpēc mums ir palikuši tikai 10% normālu uzņēmumu un kad tad mēs būsim īsti gatavi progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanai,ja ne tagad,kad Latvijā aizvien straujāk attīstās ekonomika?

 2. Precīzi! Tas, ko dara mūsu valdība ir vājprāts un liecina, ka absolūti nav izpratnes par lietām! Valdībā jābūt profesionāliem, nevis cilvēkiem, kuri iedomājas, ka var ieņemt augsti atbildīgus amatus valsts līmenī, kuros parasti liek tikai un vienīgi profesionāļus ar pieredzi attiecīgajā jomā!!!

 3. Daļēji viceprezidentei taisnība Atbildēt

  Pat maize nabadzīgajā Latvijā joprojām tiek pielīdzināta luksusa precēm un aplikta ar 3,5 reizes augstāku PVN likmi nekā bagātajā Briselē!

 4. Caune dod norādījumus partijām un valdībai!

 5. Latvijas 1000 miljonāriem nepatīk lielāki nodokļi!

 6. Ne jau Latvija,bet gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas darba devēju konfederācija nav gatavas progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanai.Pavisam cita lieta,ja runa ir par virsstundu neapmaksāšanu strādājošajiem!

 7. Jāšaubas,vai pat Īrija 1914.gadā bija gatavāka!

 8. Cik tad,cienījamā Caunes kundze,to darbojošos uzņēmumu Latvijā bija nākamajā gadā pēc Latvijas neatkarības proklamēšanas,kad sagrauta bija visa Latvijas tautsaimniecība? Un cik lielas bija strādājošo algas 1919.gadā,kad tika ieviests progresīvais ienākuma nodoklis???!
  Un ar ko vispār Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera visus šos gadus nodarbojas,ja var tā mierīgi,no malas,noskatīties,ka arvien vairāk uzņēmumu likvidējas?! “Mēs pat nezinām,cik īsti mēs visi saņemam”(?) Uzziniet,un tad rakstiet!

 9. Ja jau mums ir palicis tikai 10% normālu uzņēmumu,LTRK viceprezidente,skatoties makroekonomiski,varētu mums paskaidrot,uz kā rēķina Latvijā ir iespējama straujākā ES ekonomikas attīstība???

  • man gluži tāds pat jautājums – statistiski (hahahaa) izaugsme uz uhh un urraa, dzīvē šķiet savādāk – mērena stagnēšana – tas skats no “iekšām”. Par partejiskajiem kantoriem nemācēšu spriest, pieļauju, ka bedrīšu lāpīšanas uzņēmumi plaukst un zeļ, jo darba pārpārēm…

 10. Trešā nabadzīgākā ES valsts Latvija nevar uzturēt divreiz lielāku ministriju skaitu ,nekā bagātajā Šveicē,veidot aizvien jaunas padomes un vienlaicīgi samazināt ienākuma nodokli,palielinot algas ierēdņiem!

 11. Spriežot pēc retorikas.kundzei draud 31%.Bet,dalīties ta negribas…Lētā darbaspēka koncepcija!Nekas,lai padalās,ja nevar investēt tehnoloģijās,jo vajag lielus ienākumus,lai maksā arī lielus nodokļus!

 12. Vai 1919.gadā,kad,pēc Pirmā pasaules un pilsoņu kara izpostītajā Latvijā tika ieviests progresīvais ienākuma nodoklis,tā bija gatavāka? Latvija nav gatava vienīgi progresīvā nodokļa izstrādājumam un nepārtrauktiem eksperimentiem nodokļu jomā,kas to tikai sarežģī,nevis visā pasaulē dominējošai,progresīvai nodokļu sistēmai!Kura valsts gan var būt gatava tam,ka vispirms tiek darīts,bet domāts tikai pēc tam?!

 13. Vinai ir taisnība. Atbalstu.

 14. Precīzi. Nodokļu sistēmas arhitektūra jau tagad – īsti nesaākusies- prasa kosmētisku remontu!

 15. Par maz uzēmēju -par daudz ierēdņu un to personu ,kas naudu nenopelna ,bet saņem.Pēc principa 2 strādā 5 skatās.Tie divi par visu samaksās? Cik ilgi? Mūsu ekonomika bez ES atbalsta nav dzīvotspējīga!
  Diemžēl,bet fakts.

 16. kaut viens cilveks aizrada par reformam-tas nozime -ka ta visa jezga ir velti-klerki vairojas,algas šiem aug-labuma ta pamaz.Tas liecina: ka sauja cilveciņu izmanto balasta nevarešanu -un dzivo uz tautas reķina.

 17. Murgaini apgalvojumi. Tikai papildus Caunes kundze varēja paskaidrot, kādēļ tie virs 200 tūkstošie, kas aizemigrējuši uz progresīvo nodokļu valstīm, tomēr bija tam gatavi…

 18. Samācījusies no Kremļa troļļiem viņu paņēmienus.

Draugiem Facebook Twitter Google+