Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: “Lūdzu, tur ir bērni!”Sniedz sīkākas ziņas par traģēdiju Pārdaugavā0

Ekrānuzņēmums/Degpunktā

Divdesmit ugunsdzēsēji un vairākas mediķu brigādes naktī uz trešdienu Rīgā centās glābt Tēriņu ielas trešā nama iedzīvotāju dzīvības. Uzdevums bija ļoti grūts, un glābšanas darbu vidū cieta divi ugunsdzēsēji. Diemžēl divas daudzdzīvokļu ēkas iedzīvotāju dzīvības ugunsgrēkā izdzisa, un viena no tām piederēja desmit gadus vecam zēnam, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Naktī uz trešdienu Tēriņu ielā stundām ilgi valdīja satraukuma un izmisuma pilna gaisotne. Kādā ēkā bija izcēlies plašs ugunsgrēks un iesprostoti savos mitekļos palika vairāki cilvēki, kuru dzīvības bija briesmās. Četras ugunsdzēsēju brigādes nekavējoties uzsāka iedzīvotāju glābšanas darbus, taču, uzdevums bija sarežģīts.

Pagalmā kāda sieviete nepārtraukti atkārtoja, ka otrajā stāvā, dūmos, atrodas bērni.

Izmantojot izbīdāmās kāpnes un glābšanas maskas septiņus cilvēkus izdevās nogādāt drošībā, taču saspringto darbu uz mirkli pārtrauca negadījums. Cenšoties caur otrā stāva logu izcelt cietušu vīrieti, glābējs nespēja noturēt ģībstošā cilvēka svaru un krita.

Abi vīrieši uzkrita tieši virsū ugunsdzēsējam, kas lejā stutēja kāpnes. Visi trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā, taču viņu veselības stāvoklis ir stabils.
Saistītie raksti

Liesmas aizsākās pirmā stāva dzīvoklī, kurā mitinājās kāda sieviete ar kustību traucējumiem. Viņa nekādi nespēja izkļūt no piedūmotās telpas un gāja bojā.

Ugunsdzēsēji, nedaudz apvaldījuši liesmas, devās pārmeklēt ēkas otro stāvu. Diemžēl glābēji vienā no dzīvokļiem atrada mirušu bērnu. Desmit gadus vecais zēns nebija paspējis izkļūt no dzīvokļa.

Plašāk pievienotajā “Degpunktā” video:

LA.lv